2D BARCODE IN SURINAAMSE PASPOORTEN VOORTAAN VERBODEN
PARAMARIBO – Vanaf de start van de uitgifte van het Surinaams Caricom paspoort in 2005 is dit document voorzien van een 2D barcode, welke op de houderpagina wordt aangebracht. Het is thans echter verboden om een 2D barcode op de houderpagina van paspoorten te plaatsen.
Paspoorten worden uitgegeven door het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB) van het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza). Biza-Directeur Putridewi Amatsoemarto brengt zegt dat de personalisering en uitgifte van het Surinaams paspoort is gehouden aan internationale regelgeving vanuit de Civil Aviation Organisation (ICAO), waarbij eventuele wijzigingen met betrekking tot de uitgifte van reisdocumenten eveneens door het CBB uitgevoerd dienen te worden.
Conform Document. 9303 – Machine readable travel documents Part 1 – inzake specificaties van reisdocumenten van de ICAO, die verantwoordelijk is voor de ontwikkeling en regelgeving van machine leesbare reisdocumenten, is het nu verboden om een 2D barcode op de houderpagina van paspoorten te plaatsen.
De nieuwe specificaties gelden volgens de ICAO per 30 april dit jaar.
Verwijdering van de 2D barcode, een kleurenprint van de Ghost Image en verplaatsing van de handtekening van de houder van links onder de foto naar rechts onder plaats van uitgifte. Personen die nu een paspoort hebben met een 2D barcode hoeven niet in paniek te raken. Hun paspoort, zoals het nu is, zal geldig blijven tot de dag waarop in het paspoort is aangegeven dat het vervalt. De nieuwe paspoort zal wel aan de nieuwe eisen moeten voldoen.
UNITEDNEWS