STARLINK WORDT STEEDS MEER EEN REALITEIT MET HAAR INMIDDELS 3374 SATELLIETEN
SpaceX-eigenaar Elon Musk had in maart aangekondigd dat het bedrijf zestig lanceringen wilde doen in 2022. Dat werd door kenners als onrealistisch gezien. Musk stelt vaker doelstellingen die niet gehaald kunnen worden. Voor volgend jaar heeft Musk de lat op honderd lanceringen gelegd.
De Falcon 9-raket van SpaceX vertrok vanaf het lanceerplatform op Cape Canaveral in Florida. Aan boord waren 54 nieuwe Starlink-satellieten. Via die kunstmanen kan Starlink overal ter wereld snelle internetverbindingen aanbieden.
Met deze lancering zweven er nu 3.374 Starlink-satellieten in een baan om de aarde, waarvan 3.335 kunstmanen in gebruik zijn. Het bedrijf wil in de komende jaren nog duizenden satellieten gaan lanceren. Het bedrijf kreeg daar begin deze maand een vergunning voor.
Van de zestig lanceringen dit jaar zijn er 59 uitgevoerd met een Falcon 9-raket. Begin november werd voor het eerst in drie jaar ook de Falcon Heavy-raket gelanceerd. Die raket werd gebruikt om een zware en geheime lading van de Amerikaanse defensie naar de ruimte te brengen.