99,84% BONDHOLDERS AKKOORD MET ADEMRUIMTE VOOR ECONOMIE SURINAME
De aandeelhouders van de obligatielening van USD 125 miljoen gaan officieel akkoord met het verzoek van Suriname om de aflossingsregeling aan te passen.
Dit komt nadat de Surinaamse onderhandelaar, Oppenheimer, dit aan hen heeft voorgelegd en de Surinaamse situatie heeft toegelicht. Voor Suriname is dit een lichtpunt na de genadeloze downgrade naar Caa3 die het land kreeg van ratingbureau Mood’s Investors; een status van junkstaat. 99,84% van de aandeelhouders op de internationale kapitaalmarkt is de mening toegedaan dat de economie van Suriname wat ademruimte nodig heeft.
De kapitaalmarkt gaat akkoord met het voorstel dat Suriname pas eind dit jaar, en wel op uiterlijk 30 december, het verschuldigd rentesom van USD 15 miljoen op tafel moeten leggen. De leensom van 125 miljoen zal in zeven termijnen van USD 18,33 miljoen worden afgelost.
De staatobligatie van USD 550 miljoen, die in 2026, moet worden terugbetaald, wordt ook positief beïnvloed door de deal die is geslagen met de investeerders van de obligatielening van USD 125 miljoen. De waarde van de bond vertoond een stijgende lijn en was op 8 juli maar liefs 51% waard. Dit komt na een absoluut dieptepunt van 40% op 15 april, nadat Suriname te kennen gaf niet in staat te zijn aan haar aflossingsverplichting te kunnen voldoen.
De verkiezingsuitslag was van directe invloed op neerwaartse spiraal waarin de staatsobligatie was terechtgekomen. De val werd gestuit rond de verkiezingen van 25 mei en investeerders stelden vertrouwen in de staatsobligatie ondanks Suriname richting een default-status ging. De kans is klein dat de waarde van de bond, vóór de aflossing in 2026, terug zal stijgen naar de 108,6% dat het waard was op 3 november 2017.
UNITEDNEWS
