39-JARIGE SURINAMER VOOR COCAINESMOKKEL VOOR DE RECHTER OP MALTA

Op zondag zijn drie mannen verschenen voor de rechtbank van Malta vanwege aanklachten in verband met cocaïnesmokkel. Een van hen is een 39-jarige Surinamer, wiens naam niet is onthuld.

De rechtbank heeft besloten om geen van de namen vrij te geven, omdat het trio deel zou uitmaken van een internationaal drugsnetwerk dat nog wordt opgespoord. Voorafgaand aan de zitting verzocht inspecteur Mark Anthony Mercieca om een verbod op de namen van de verdachten, en legde uit dat het drietal deel uitmaakte van een georganiseerde misdaadgroep die door de politie wordt onderzocht. Hij benadrukte dat een naamverbod gunstig zou zijn gezien het lopende onderzoek en voor de veiligheid van de verdachten.

De drie mannen, respectievelijk 31, 39 en 29 jaar oud en afkomstig uit de Dominicaanse Republiek, Suriname en Oeganda, worden beschuldigd van deelname aan een organisatie met het doel misdrijven te plegen, van het samenwerken met andere individuen om cocaïne te verhandelen, van het importeren van cocaïne, van het verkopen van cocaïne en van het in bezit hebben van cocaïne onder omstandigheden die aangeven dat het niet voor persoonlijk gebruik was.

De drie mannen pleitten onschuldig op alle aanklachten.

De rechtbank stemde in met het verzoek om de namen geheim te houden. Er werd geen borgtocht aangevraagd voor de mannen uit de Dominicaanse Republiek en Suriname. Echter, er werd wel borgtocht aangevraagd voor de Oegandese verdachte. Advocaat Mattia Felice betoogde dat de Oegandese man banden had met Malta, aangezien hij een vaste baan en een minderjarig kind had.

Het onderzoek naar deze zaak zal naar verwachting doorgaan terwijl de autoriteiten trachten het internationale drugsnetwerk te ontrafelen en de verdachten voor het gerecht te brengen.

UNITEDNEWS

 

Facebook Comments Box