RUBEN DEL PRADO WIL MEEDOEN MET KOMENDE VERKIEZINGEN

De bekende medicus en zanger Ruben del Prado wil zich in 2025 kandidaat stellen voor de parlementsverkiezingen.

 “Ik maak gebruik van mijn democratisch recht om mij verkiesbaar te stellen”, maakte hij dinsdag in een persbericht bekend. Hij merkt op dat van 1 augustus 2011 tot 31 juli 2015 het project ‘Institutionele Versterking van De Nationale Assemblee van Suriname’ is uitgevoerd. Dit project had als doel versterking van het parlement in de uitvoering van haar kerntaken en verantwoordelijkheden. Het moest resulteren in betere beleidssturing, initiëren van initiatieven voor capaciteitsopbouw en facilitering van ‘best practices’ in de parlementaire ontwikkeling en van goed bestuur.

Echter, in de praktijk wordt volgens Del Prado, niet ervaren dat de Surinaamse bestuurssystemen, acht jaar na voltooiing van dit project, zijn verbeterd door succesvolle hervormingen van de overheidssector. Voorts is niet te merken dat er juridische hervormingen hebben plaatsgevonden, en dat er participatieve planning is met participatie van het publiek. “Wat een gemiste kans – want dit waren de doelstellingen van het project. Ik besluit vandaag om niet langer van buitenaf naar binnen te kijken en om niet langer aan de kantlijn te staan. Ik stel mij daarom bij de volgende verkiezingen kandidaat als lid van De Nationale Assemblee van Suriname”, aldus Del Prado.

Hij zegt als volksvertegenwoordiger een bijdrage te willen leveren aan parlement dat zich richt op haar taken, verantwoordlijkheden en bevoegdheden. Del Prado: “Een DNA dat zich enkel en alleen focust op het belang van land en volk.

Een DNA zoals in onze Grondwet is bedoeld, dat wil zeggen: niet geleid of gestuurd door partijpolitiek of loyaliteit aan een partijleider; onafhankelijk van financiële sponsors en belangengroepen.

Zo een DNA zal een spectaculair grote verandering teweegbrengen in hoe Suriname zich voortbeweegt”. Hij nodigt andere landgenoten uit “om samen met mij deze stap te maken”. “In dit leven, in deze tijd hebben we nu de gelegenheid om deze essentiële beslissing te nemen en om, na 25 mei 2025, te doen wat het beste is voor Suriname. Omdat wij het willen en vooral omdat wij het kunnen. Samen, anders!” aldus Del Prado.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box