CANADA WAARSCHUWT STAATSBURGERS NIET AF TE REIZEN NAAR SURINAME EN GUYANA

Suriname en Guyana zijn vanaf deze week geen favoriete reisbestemmingen  voor de Canadese overheid. Er is maandag een reisadvies uitgegeven door de toerisme autoriteiten in Canada. ‘wees uitermate voorzichtig en waakzaam. Er is sprake van hoge criminaliteit in Suriname en Guyana ,’ luid een verklaring van de Canadese overheid. De Surinaamse overheid is officieel nog niet op de hoogte van dit Canadees reisadvies. Stichting Toerisme Suriname die hiervan wel op de hoogte is verwijst voor een reactie naar het ministerie van Transport Communicatie en Toerisme. Directielid op de afdeling Toerisme van dit ministerie Rabin Boeddha, zegt dat het ministerie er officieel ook niets van heeft vernomen. Hij verwijst op zijn beurt naar het ministerie van Buitenlandse Zaken, die op multilateraal niveau dit zou moeten aanpakken.

Canadese staatsburgers die afreizen naar Suriname en Guyana wordt voor gewaarschuwd dat zij dit op eigen risico doen.

Voor Suriname wordt aangegeven dat de belangrijkste transportroute, de Oost-West verbinding een gevaren zone is, met name het gedeelte Paramaribo –Albina en vooral tussen Moengo en Albina.

Er is sprake van banditisme en wetteloosheid, gewelddadige en kleine criminaliteit, onvoldoende politiebewaking geen additionele veiligheidsvoorzieningen en moeten plaatsen als de Palmentuin, zeker in de avonduren worden vermeden, staat in de verklaring. De criminelen hebben het gemunt op buitenlanders die zich begeven in winkelzaken en afgelegen gebieden.

Voor Guyana gelden dezelfde waarschuwingen als voor Suriname. Voor dat land worden plekken genoemd als  The East –Coast Demerara, met woongebieden als Buxton, lusignan, Friendship en annadele. Verder de East Bank Demerara en New Amsterdam.

De Canadese regering licht haar staatsburgers voor dat alleen lopen in de Suriname gevaarlijk kan zijn. Dat moet vooral niet plaatsvinden in afgelegen gebieden. De indruk wekken van een welgestelde toerist en met kostbare spullen rondlopen is vragen om problemen. Waardevolle documenten sierraden en apparatuur moeten liever op een veilige plek worden verborgen.

WILFRED

 

 

 

 

 

UNITEDNEWS/WILFRED LEEUWIN

Facebook Comments Box