OPPOSITIE VRAAGT OOK ONTSLAG MINISTER SILOS

Paramaribo -In navolging van de buitenparlementaire oppositionele partijen D-91 en de SPA, heeft ook de parlementaire oppositie het ontslag geëist van minister Jennifer van Dijk Silos. Dit naar aanleiding van de persconferentie op 30 juni, waar zij volgens de oppositie een afkeurend gedrag heeft vertoond tegenover de rechterlijke macht. In een brief die via de leiding van het parlement naar president Desi Bouterse is gestuurd wordt aangegeven dat Silos verregaande uitspraken en beschuldigingen heeft gedaan aan het adres van de rechterlijke macht.

Het gedrag van de Minister tijdens de persconferentie is volgens de oppositie  ten zeerste in strijd met de onafhankelijke gezagsuitoefening en is bijzonder afkeurenswaardig.’ De Minister heeft eveneens gepositioneerd over het uitbreken van een burgeroorlog, hetgeen opruiend en zeer af te keuren is. Daarnaast heeft ze niet nagelaten bevriende naties te beschuldigden en negatief te bespreken’ schrijft de oppositie in de brief

De uitspraken van minister Silos hebben volgens de oppositie gezorgd voor afkeuring, verbazing, onrust, ongeloof en twijfels over de geschiktheid van de Minister. President Bouterse wordt overigens er op gewezen dat Silos vanaf haar aantreden steken heeft laten vallen. ‘De houding van de Minister van Justitie en Politie geeft een verwerpelijke behoefte aan de beïnvloeding van de Rechterlijke Macht, terwijl de wetgeving duidelijk aangeeft hoe te handelen in geval men niet eens is met een uitspraak genomen door de Rechterlijke Macht. Indien het juist zou zijn hetgeen de Minister beweert, dan geeft ze op het minst zichzelf een brevet van ongeschiktheid. De Minister heeft eveneens de geldende parlementaire codes met betrekking tot  het Comité- Generaal doorbroken door inhoudelijk informatie openbaar te maken. Redenen te meer een beroep op U te doen, de nodige corrigerende maatregelen te treffen met als gevolg de Minister te ontlasten uit haar functie’, aldus de briefschrijvers.  De brief is getekend door vertegenwoordigers van de NPS, de VHP, Abop en de Parthajah Luhur.

UNITEDNEWS | WILFRED LEEUWIN

Facebook Comments Box