BRAZILIAANS BEDRIJFSLEVEN ZIET MOGELIJKHEDEN IN SURINAAMSE OLIE- EN GASSECTOR

Fotocompilatie: Miriam Ferraz, International Business Coordinator bij SEBRAE.

De belangstelling van Braziliaanse bedrijven voor Suriname’s opkomende olie- en gasindustrie neemt concrete vormen aan.

Tijdens de recente editie van de Suriname Energy, Oil & Gas Summit (SEOGS) heeft een delegatie van ongeveer twintig Braziliaanse ondernemingen, onder leiding van SEBRAE – de Braziliaanse dienst ter ondersteuning van kleine en middelgrote bedrijven – serieuze stappen gezet richting samenwerking met Surinaamse partners.

De bedrijven namen deel aan de businessbeurs die gelijktijdig met de conferentie werd gehouden. Doel: netwerken, mogelijkheden verkennen en zich positioneren voor toekomstige investeringen in de offshore-industrie van Suriname.

“De interesse is oprecht en de intentie is duidelijk: Braziliaanse bedrijven willen investeren, samenwerken en zich mogelijk zelfs lokaal vestigen,” zegt Miriam Ferraz, International Business Coordinator bij SEBRAE, in een interview.

Volgens haar was de deelname aan het evenement bijzonder vruchtbaar. “Onze deelnemers bestrijken het volledige spectrum van de olie- en gassector – van logistiek en engineering tot training voor diepzeeactiviteiten.”

Ferraz toonde zich positief verrast over het niveau van Surinaamse ondernemingen. “We hebben solide partnerschappen in het vizier,” stelt ze. Sommige bedrijven overwegen zelfs het opzetten van lokale dochterondernemingen in Suriname. “Dit is een strategisch moment om de economische banden tussen onze landen te versterken.”

SEBRAE heeft ook ervaring opgedaan in buurland Guyana, maar Ferraz ziet duidelijke verschillen. “Suriname is beter georganiseerd en dat maakt het aantrekkelijker voor bedrijven die hun eerste stappen willen zetten in deze sector,” legt ze uit. Waar Guyana’s offshore-sector al in volle productie is, biedt Suriname nog een instapklimaat voor pioniers.

Naast hun aanwezigheid op de beurs bezochten de Braziliaanse bedrijven ook diverse Surinaamse ondernemingen om het lokale zakenklimaat van dichtbij te ervaren. Deze bedrijfsbezoeken resulteerden in waardevolle eerste gesprekken. Verschillende deelnemers hebben inmiddels contact gelegd en plannen vervolgoverleggen in de nabije toekomst.

Ferraz kijkt met optimisme vooruit: “De fundamenten voor duurzame samenwerking zijn gelegd. Wij geloven sterk in de potentie van een hechte Braziliaans-Surinaamse samenwerking in deze veelbelovende sector.”

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box