STRENGERE VERKEERSCONTROLES OM HARDNEKKIGE OVERTREDINGEN IN TE DAMMEN

Foto: Minister Harish Monorath van Justitie en Politie (J&P).

De zichtbaarheid van de politie in het verkeer is de afgelopen periode vergroot door middel van extra controles en roadblocks.

Minister Harish Monorath van Justitie en Politie (J&P) stelt dat deze aanpak dringend nodig is, omdat verkeersovertredingen in Suriname nog steeds aan de orde van de dag zijn.

“Wie tien minuten bij een stoplicht staat, ziet gegarandeerd meerdere bestuurders door rood rijden. Dat is een kwestie van gedrag, en het levert onnodige risico’s en ongelukken op,” aldus de bewindsman.

Een bijzonder aandachtspunt vormt het toenemende gebruik van e-bikes. Vooral jongeren zouden onvoldoende kennis hebben van de verkeersregels, terwijl het dragen van een helm vaak achterwege blijft. “We zien dat veel mensen, ook kinderen, e-bikes gebruiken zonder de regels te kennen.

Daar komt bij dat velen verkeersborden niet goed kunnen lezen, wat extra gevaar oplevert,” waarschuwt Monorath. Volgens cijfers gebeuren er jaarlijks ongeveer 1.500 ongevallen met bromfietsers, wat neerkomt op bijna vijf incidenten per dag. Het overzicht van de verkeersongevallen van september, waarin zowel lichte schadegevallen als ernstige en fatale ongelukken zijn opgenomen, wordt binnenkort vrijgegeven.

De Wet op e-bike, die politie en justitie meer mogelijkheden moet geven om op te treden, wacht momenteel nog op behandeling in De Nationale Assemblee (DNA). Door het reces is dit vertraagd, maar Monorath verwacht dat het wetsvoorstel spoedig op de agenda komt.

UNITEDNEWS

 

 

Facebook Comments Box