RUUD GULLIT WORDT ASSISTENT BIJ ORANJE
Ruud Gullit wil Nederland uit het slop helpen. De ex-international tekent normaal eerstdaags een contract bij Oranje om er assistent-bondscoach te worden. Hij zal een tandem vormen met Danny Blind, die de pas opgestapte Dick Advocaat opvolgde.
Het was niet de eerste en waarschijnlijk ook niet de laatste keer dat Dick Advocaat alles liet vallen om een nieuw (en vooral financieel aantrekkelijker) avontuur aan te gaan. Hij liet Oranje al na twee wedstrijden voor wat het was en trok met Mario been, zijn nieuwe assistent, naar het Turkse Fenerbahçe.
De Nederlandse voetbalbond duidde Danny Blind aan als diens opvolger en die wil nu maar al te graag Ruud Gullit als zijn assistent. In de Telegraaf doet Gullit zijn relaas: “Danny Blind belde me na het vertrek van Advocaat met de vraag om zijn assistent te worden. Tijdens een gesprek met hem, kreeg ik het gevoel dat ik bij Oranje een echte meerwaarde kan betekenen.”
Als alles goed verloopt, tekent Gullit eerstdaags zijn contract en begint hij op 1 september aan de race naar het WK van 2018 in Rusland.
Ruud Gullit verzorgt clinics in Suriname
De oud-voetbalinternational Ruud Gullit is trouwens nu in Suriname i.v.m. het straatkunstproject ‘Take It 2 The Street’ en verzorgde gisteren clinics aan jonge voetballers. Het project wordt door de Nederlandse ambassade in Suriname en de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond(KNVB) gesponsord en is een co-initiatief van de Surinaamse Zaalvoetbalbond en de bekende straatvoetballer Furgill Plet. ‘Take it 2 The Street’ stelt zich ten doel jongeren meer te laten bewegen in hun eigen omgeving en ze door middel van sport bij elkaar te brengen.
DS DE STANDAARD | WATERKANT
