STAATSOLIE RAFFINADERIJ BEREIKT PRODUCTIEMIJLPAAL VAN 1MILJOEN BARRELS
Acht maanden nadat de raffinaderij onder management van Staatsolie is geplaatst, is op zondag 28 augustus 2016 een mijlpaal bereikt met de productie van 1 miljoen barrels (159 miljoen liters) hoogwaardige diesel en gasoline.
Hiermee is bevestigd dat Staatsolie in staat is geweest om de uitdagingen tijdens de opstart van de raffinaderij te overwinnen. Met deze mijlpaal wordt wederom invulling gegeven aan het motto “Vertrouwen in Eigen Kunnen”.
De raffinaderij heeft een verwerkingscapaciteit van 15.000 barrels Saramacca Crude per dag en produceert premium diesel, premium gasoline met een laag zwavelgehalte, stookolie, bitumen en zwavelzuur. De introductie van premium diesel en gasoline via GOw2 op de retailmarkt, was op 13 december 2015 al de kroon op het Raffinaderij Uitbreidings Project (REP), dat inclusief de voorbereidingsfase ruim tien jaren heeft geduurd. Hiermee heeft Staatsolie haar doel gerealiseerd om de lokale markt te voorzien van brandstoffen, en ook bijgedragen aan de besparing van deviezen voor brandstofimporten.
Oliemaatschappij GOw2, N.V. Energie Bedrijven Suriname (EBS) en de visserijsector behoren tot de grotere lokale klanten. Diesel en stookolie worden ook geëxporteerd, voornamelijk naar landen in de regio.
PERSBERICHT