AZP: TABOE OP KANKER MOET DOORBROKEN WORDEN

De taboe die in Suriname rust op kanker moet doorbroken worden. Dat is althans het voornemen van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP). In dit kader heeft het Radiotherapeutisch Centrum Suriname (RTCS), een afdeling van het AZP, het initiatief genomen om op 15 oktober aanstaande een opendeurdag annex kankerbeurs te organiseren op het RTCS- complex aan de Flustraat.

Op die dag zullen organisaties die actief zijn op het gebied van kanker zoals de Stichting Pink Ribbon, Prostaat Kanker Vereniging Suriname, Stichting Lobi, Surinaamse Kanker Vereniging, Stichting Millendia thuiszorg en oncologie unit AZP ook participeren en informatie verschaffen over o.a.: wat is kanker?, wat zijn de klachten?, wat kunt u zelf doen?, de behandelingsmogelijkheden in Suriname en de behandeling die in het RTCS wordt gegeven aan de kankerpatiënten. De nadruk zal worden gelegd op het feit dat kanker te genezen is.

“De taboe die op kanker rust maakt dat mensen te laat hulp zoeken of behandeling krijgen. Wanneer kanker in een vroeg stadium ontdekt wordt, is de kans op genezing groot,” zegt het AZP in een persbericht. Het ziekenhuis benadrukt dat zij beschikt over state of the art apparatuur voor zowel uitwendige als inwendige bestralingen van de kankerpatiënten.

Volgens de statistieken van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn er tijdens de laatste census telling in 2014 ruim 900 mannen en 1.000 geregistreerde vrouwen. Het aantal kan echter vele malen hoger liggen omdat niet iedereen antwoord wilde geven op de vraag: heeft u kanker? Hoeveel personen er per jaar sterven aan de ziekte is niet bekend. Ondanks dat alle vormen van kanker voorkomen voeren borst- en baarmoederhalskanker de boventoon bij vrouwen en long- en prostaatkanker bij mannen.

UNITEDNEWS | ANNA WIELKENS

Facebook Comments Box