POLITIEKE DIALOOG NDP MET VHP-ER GAJADIEN NOOIT MEER MOGELIJK
President Desi Bouterse heeft elke vorm van toekomstige politieke dialoog met VHP-parlementariër Asiskoemar Gajadien, onmogelijk verklaard.
De VHP-parlementariër zou uitspraken hebben gedaan die volgens Bouterse kwetsend, beledigend, denigrerend tot zeer onfatsoenlijk zijn naar een staatshoofd. Assemblee voorzitter Jennifer Geerlings Simons wees Bouterse er op dat de uitspraken van het lid uit alle handelingen zijn verwijderd nadat hij die publiekelijk had teruggenomen.
Hoewel Bouterse nimmer de naam van Gajadien heeft genoemd was het duidelijk dat het om de VHP-er gaat. Op 3 november is hij de enige spreker geweest die zijn woorden moest terugnemen. Hij heeft tot tweemaal toe Bouterse persoonlijk ervan beschuldigd als president een wanbeleid te voeren en daarmee ervoor zorgt dat jonge meisjes noodgedwongen naar massage salons moeten. “Het wordt steeds erger dat u zelf het volk uitkleedt, waarbij zelfs grote delen van het volk nu vragen naar oude kleding, president. Dat is realiteit.”, Bouterse heeft toen de vergadering vroegtijdig verlaten.
“Een varken blijft een varken”, begon Bouterse met een nadere uitleg over wat hij bedoeld met politieke consequenties. Hij deed daarna een opmerkelijke onthulling over een geheime ontmoeting tussen hem en een lid van het parlement uit het verleden. Bouterse zegt geen enkel probleem te hebben met politieke uitspraken van politieke tegenstaanders zolang zij niet te ver gaan zoals nu wel het geval is geweest. “Die flexibiliteit heb ik”. Hij onthulde dat een lid van het parlement er alles aan heeft gedaan een geheime ontmoeting met hem te hebben om zijn partij als eerste in contact te brengen met de NDP. “Ik heb de man uitgenodigd, we hebben een gastheer gevonden die heeft eten besteld op welgedacht C en we gaan het nuttigen op Vredenburg. Het eerste wat ik hem vraagt is, als zijn voorzitter weet dat hij hier is. Ik zeg ga je voorzitter bellen want je moet je niet als een varken gedragen door achter je voorzitter om afspraken met mij te maken. Hier maakt Bouterse een opmerkelijke stop en zegt, “wie anders kan het zijn, verwijzend naar zijn uitspraak ‘een varken is en blijft een varken’. “zonder verder in te gaan op het geheim gesprek zegt Bouterse “ik kan me best voorstellen dat mensen gebelgd zijn wanneer ze hun speech moeten houden.
Bouterse zegt dat bij de verkiezingen van 2020 het volk een uitspraak zal doen. “Na de wil van het volk is het altijd zo dat, ook al zijn er minderheden en meerderheden, het past om met elkaar in dialoog te gaan. Maar na 2020 zal de NDP niet aan tafel zitten in geen enkele constellatie wanneer de persoon die daar gesproken heeft en zich op zo een manier over de president heeft uitgelaten, er dialoog zijn, zolang ik er bij ben. Daarom zeg ik dat dit consequenties zal hebben voor deze politieke kuiken”, zei Bouterse.
UNITEDNEWS | WILFRED LEEUWIN