ECONOMIE MOET BINNEN 3 JAREN HERSTELLEN-AFLOSSING LENINGEN STARTEN IN 2020
De regering is er zeker van dat tegen het jaar 2020 de staatsinkomsten dusdanig zullen zijn toegenomen waardoor de economie weer op gang komt.
De regering heeft geen ander keus dan dit optimistisch beeld te scheppen omdat na 2020 de aflossingen van de aangegane concessionele leningen beginnen. Het voornemen is om dit jaar nog meer leningen te sluiten. Volgens minister Gillmore Hoefdraad van Financiën heeft de staat geen andere keus dan om te lenen aangezien er niet voldoende inkomsten zijn om beleid te maken. Hij geeft de verzekering dat de leningen geen consumptief karakter hebben, maar uitsluitend de productiesector ten goede komt. Ook wat dit betreft is hij ervan overtuigd dat de investeringen rond 2020 vruchten zullen afwerpen.
Alle blikken zijn gericht op de stijging van de internationale prijzen voor goud en aardolie. Met de inkomsten die de staat zal krijgen via haar 25 procent aandeel in Surgold en verhoogde dividenduitkering van Staatsolie Maatschappij Suriname zal het volgens Hoefdraad geen grote uitdaging zijn om de leningen, die het afgelopen jaar zijn aangegaan, af te lossen. In tussentijd moet het hervormde belastingstelsel en getroffen productie verhogende maatregelen een extra financiële input betekenen voor de staatsinkomsten tegen 2020.
In De Nationale Assemblee (DNA) wordt vrijdag de Wet op de Staatschuld dusdanig gewijzigd dat de regering toestemming krijgt om meer concessionele leningen aan te gaan zonder dat het van invloed is op het wettelijk ingesteld obligoplafond.
Deze leningen zullen echter alleen met toestemming van het parlement mogelijk zijn en behoudt de volksvertegenwoordiging zich het recht om die te sanctioneren.
Volgens minister Hoefdraad heeft de regering geen andere keus; Er zijn leningen nodig om de economie uit de recessie te halen.
UNITEDNEWS
