RESHUFFELDE MINISTERS GEINFORMEERD

Er zou geen poeha moeten ontstaan over het ontslag van Sieglien Burleson als minister van Handel en Industrie (HI). “Zij was ook deel van de groep die in de reshuffeling is opgenomen”, zegt een hooggeplaatste regeringsautoriteit die anoniem wenst te blijven. “De ministers die vervangen zullen worden zijn reeds geïnformeerd.”

Volgens de bron heeft president Desi Bouterse de ministers die bedankt zullen worden al op de hoogte gesteld dat zij plaats moeten maken. Andere bronnen stellen dat Burleson aanvankelijk niet was opgenomen in de reshuffeling, maar de prijs heeft moeten betalen voor het ontheffen van Reina Ravales die voor korte tijd de directeur op HI was. Dit wordt ontkend door de bron. “Mevrouw Burleson wist van te voren dat zij onderdeel van de reshuffeling was.”

President Desi Bouterse is van plan om tegen 1 februari zijn gewijzigd kabinet rond te hebben. Naar verluidt zal hij misschien daar tijdelijk van af zien tot na de begrotingsbehandeling. Bouterse zelf heeft de laatste weken bitter weinig van zich laten horen en is ook niet meer in het openbaar verschenen. Ook op het presidentieel paleis schijnt er geen teken van de presidentiele aanwezigheid te zijn. Geruchten doen zelfs de ronde dat het staatshoofd niet in het land is. Dit wordt ontkend door personen dichtbij de president waaronder perschef Clifton Limburg. Die heeft in zijn praatprogramma Bakana Tori op staatszender SRS het gerucht meerdere malen ontkend.

Wat de reshuffeling betreft zijn Siegfried Wolff van Openbare Werken (OW), Steven Relyveld van Ruimtelijke Ordening Grond en Bosbeheer (RGB), Niermala Badrising van Buitenlandse Zaken (BUZA) en Faizel Abdoelgafoer van Sport en Jeugdzaken (S&J) nog altijd op de schopstoel. Onzeker is de positie van Joan Dogojo die de scepter zwaait op Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo).

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box