SPORTVISSERS EN JAGERS IN HET GEWEER TEGEN ROOFBOUW

De Vereniging van Sportvissers en Jagers maakt zich zorgen om de wijze hoe er omgesprongen wordt met de natuur.

Er zijn de afgelopen dagen enkele kennismakingsavonden gehouden waarbij er ook gediscussieerd is over verantwoord jagen en vissen. Waar de vereniging zich vooral druk om maakt is de naleving en controle op wet en regelgeving. Volgens hen zijn er voldoende wetten om de natuur en het milieu te beschermen echter laten autoriteiten het afweten voor wat betreft controle en sancties.

“Men schiet vaak ook op verkeersborden, ongelukken die gebeuren, de manier hoe men plekken achterlaat enzovoorts baat ons zorgen. We weten dat het anders moet vandaar dat we willen blijven voorlichten. Dat is ons zorgpunt in deze”, zegt Helmond Proeve, voorzitter van de sportvereniging. De organisatie bestaat ongeveer twee jaren ongeveer 100 leden. De werving is landelijk gaande om nog meer mensen aan te trekken.

https://scontent.foem1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/16997752_1375899032456905_2424499674841089580_n.jpg?oh=a2c693882d73457c93e6b1e41d3e6079&oe=59683628

“We zijn geen commerciële jagers of vissers. Net zoals iemand voetbal speelt is dit onze sport. Het is onze hobby en daarom zeggen we dat het belangrijk is dat we genieten van onze sport maar wel rekening houden met wet en regel”, zegt Proeve. Volgens hem is het belangrijk dat er verantwoord wordt gejaagd en gevist zodat de visstand in de rivieren en kreken niet daalt en de dieren in het bos niet in een bedreigde positie geraken. “ Want jagen is een vak. Je hebt te maken met een wapen, je hebt te maken met patronen, je hebt te maken met wetgeving waarbij je moet weten als je in een beschermd bent en op welke dieren je mag jagen. Ook hoeveel van een diersoort je mag schieten”, legt Proeve uit over de regels ter verduurzaming van de jachtsport in Suriname. “Belangrijk is dat je al deze punten kent om geen brokken te maken en dat je onnodig wordt gestraft door de overheid. Het is een vak.”

Er zijn geen speciale voorwaarden om lid te kunnen worden van de Vereniging van Sportvissers en Jagers. “Iedereen is vrij om lid te worden. Ook als je hengelt in de Boomskreek.”

De vereniging hoopt echter dat vooral jagers zich aansluiten om gezamenlijk te garanderen dat de jacht en vissport blijft bestaan in Suriname.

Er is volgens Proeve heel wat dat komt bij kijken tijdens jachtrips waarmee nonchalant wordt omgesprongen. “Mensen gaan naar het bos voor een week maar ze nemen geen EHBO-kit mee. Het enige wat die man meeneemt is een flesje palm. Wij leggen uit dat het levensgevaarlijk is als je zo omgaat met je eigen leven. Die voorlichting is belangrijk, die awareness is belangrijk en daar gaan we niet mee stoppen we gaan door ermee”, zegt Proeve over het opkrikken van de activiteiten van de verenging.

UNITEDNEWS

 

Facebook Comments Box