MILIEUVRAAGSTUKKEN GOUDMIJNBOUW HOUDT REGERING BEZIG

De negatieve effecten die de goudwinning heeft op het milieu in het binnenland en schadelijke gevolgen voor de volksgezondheid houdt de regering serieus bezig. Getracht wordt goudzoekers zover te krijgen dat ze milieuvriendelijkere procedures toepassen waarbij geen gebruik wordt gemaakt van kwik. Het gewenste resultaat is echter nog steeds niet bereikt, zei president Desi Bouterse woensdag tijdens een persconferentie. De president deed tijdens de ontmoeting met de pers verslag van zijn oriëntatiemissie de afgelopen twee weken in de dorpen in het oosten en zuid-oosten van het land die getroffen waren door overstromingen.

De overheid probeert een bijdrage te leveren bij het minimaliseren van de schadelijke gevolgen voor het milieu.

Een van de maatregelen is dat personen en bedrijven die vergunning krijgen om met skalians goud te zoeken in rivieren en kreken absoluut geen kwik mogen gebruiken.

Het staatshoofd constateert dat de “grotere jongens die een beetje bewuster zijn” minder kwik gebruiken, omdat ze retorts gebruiken die het kwik na gebruik opvangen voor hergebruik.

Bouterse voerde aan dat zaken die de afgelopen decennia zijn ontstaan niet in een wip en een zucht veranderd kunnen worden. Wel dient het besef groter te worden dat samen de verantwoordelijkheid moet worden opgebracht om de negatieve effecten te minimaliseren. Het staatshoofd gaf aan dat ook de problemen omtrent criminaliteit in het binnenland, voornamelijk rond de goudvelden de komende tijd hard zal worden aangepakt.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box