EXPORTROUTE SURINAAMS HOUT NAAR INDIA BLIJFT OPEN

De dreiging dat Surinaams hout na 31 maart niet meer naar India geëxporteerd zou mogen worden is afgewend.

Onlangs heeft de Raad van Minister goedgekeurd dat voor export bestemd hout met methylbromide ontsmet mag worden. Dit middel doodt alle schadelijke organismen en insecten. Tot nu toe werd hout dat wordt uitgevoerd behandeld met aluminiumfosfide, maar dit wordt niet meer door India geaccepteerd. Vanaf april mag alleen hout dat met dit middel is behandeld dat land binnenkomen. Ongeveer 50 procent van Suriname’s exporthout komt op de Indiase markt terecht.

Landbouwminister Soeresh Algoe had onlangs een ontmoeting met houtexporteurs en zijn ze op de hoogte gesteld van het besluit van de regering. Volgens de bewindsman betreft het een nationale zaak, vandaar het besluit van de regering. Houtexport levert een zekere bijdrage aan het nationaal inkomen.

Vorige jaar is voor circa US$ 15.9 miljoen aan hout naar India uitgevoerd. Het jaar daarvoor ruim bedroeg dat US$ 10.8 miljoen.

Volgens het Montreal Protocol, dat regels aangeeft omtrent bestrijding van schadelijke organismen is het gebruik van methylbromide wel toegestaan voor quarantaine en pre-shipment toepassingen. Zulks om de introductie en/of de verspreiding van schadelijke organismen te voorkomen. Het gebruik van dit middel moet wel onder toezicht van nationale plantenbeschermingsorganisatie geschieden. LVV zegt alle maatregelen te zullen treffen zodat een adequate toezicht kan worden gehouden op het gebruik van methylbromide door de houtexporteurs.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box