AANKLAGERS BLIJVEN WEG BIJ TERECHTZITTINGEN
Uit protest tegen het terugschroeven van hun veiligheidsvoorzieningen hebben officieren van justitie maandag geweigerd deel te nemen aan terechtszittingen.
Alle strafzittingen van gisteren werden daarom verdaagd. Volgens de procureur-generaal is er een conflict met de minister van Justitie en Politie.
Met ingang van 15 maart worden de beveiliging van gebouwen en de persoonlijke beveiliging van aanklagers afgebouwd wat niet in goede aarde is gevallen bij het Openbaar Ministerie. Maar volgens de minister is de maatregel nog niet uitgevoerd Wel is de beslissing al genomen dat politieagenten niet meer zullen worden ingezet voor beveiligingstaken. Ongeveer 200 politiemannen zijn tot nu toe daarmee belast.
Het Openbaar Ministerie gaf een verklaring uit in verband met de werkneerlegging. Gesteld wordt dat besloten werd niet aanwezig te zijn ter terechtzitting. “De afwezigheid van de zaaksofficier is het gevolg van een gezamenlijk standpunt van de Officieren van Justitie. Dit standpunt is gebaseerd op het feit dat er thans een pijnpunt is ontstaan welke maakt dat zij zich ernstig zorgen maken over het al dan niet bestaan van randvoorwaarden die een veilige en verantwoorde beroepsuitoefening garanderen”, staat in de verklaring.
Vanwege de gevoeligheid van deze kwestie en uit egards voor de autoriteiten zijn geen details meegedeeld door het Openbaar Ministerie. Vandaag vindt er een onderhoud plaats tussen de minister van Justitie en Politie en de procureur-generaal over deze kwestie.
UNITEDNEWS