KORTGEDING OM ‘BEKNOTTING’ GRONDRECHTEN

De organisaties die al enkele weken protestdemonstraties tegen het beleid van de regering organiseren gaan een kortgeding tegen de Staat Suriname aanspannen. Dat heeft Robby Berenstein, voorzitter van vakcentrale C-47 gezegd. De samenwerkende organisaties vinden dat hun grondrecht om vreedzame betogingen te houden ernstig wordt beknot door de autoriteiten. Zij hadden voor de dinsdag gehouden manifestatie een vergunning bij de districtscommissaris van Paramaribo Noord-Oost aangevraagd en daarbij een route aangegeven die gelopen zou worden vanaf het Kerkplein naar het Onafhankelijkheidsplein.

Om redenen van “veiligheid” werd de route door de autoriteiten aangepast waardoor de demonstranten niet naar het Onafhankelijkheidsplein mochten gaan. Aan de Waterkant, ter hoogte van de J.C. de Mirandastraat blokkeerde de politie de doorgang naar De Nationale Assemblee. De betogers waren aanvankelijk van plan een petitie aan te bieden aan parlementsvoorzitter Jennifer Geerlings-Simons. Uit onvrede met de gang van zaken is in plaats van een petitie een kopie afgegeven van een brief die de organisaties naar president Desi Bouterse hebben gestuurd. In de brief protesteren ze er tegen dat met de wijziging van de voorgenomen route en het ontzeggen van de toegang tot het Onafhankelijkheidsplein, hun grondrecht om te mogen demonstreren is beknot. Slechts eeen afvaardiging van zes personen mocht naaar het parlement om de brief af te geven. DNA-voorzitter Simons zei dat ze zal nagaan waarom de demonstranten geen gebruik mochten van het Onafhankelijkheidsplein om te betogen.

Actieleider Curtis Hofwijks van ‘We zijn moe’ voelt zich gepakt door de autoriteiten. Hij zal zich de volgende keer echter niet laten tegenhouden om bij het Onafhankelijkheidsplein te demonstreren. “Het Plein is van het volk, niet van de president”, hield hij de menigte voor aan de Waterkant. Enkele duizenden mensen hebben gisteren deelgenomen aan de demonstratie. Onder het scanderen van anti-regeringsleuzen werd gelopen vanaf het Kerkplein door de binnenstad en via de Waterkant naar de J.C. de Mirandastraat waar de stoet werd tegengehouden.

leider van ‘We Zijn Moe’, is niet te spreken over het verbod om het Onafhankelijkheidsplein aan te doen. Hij is van plan om de volgende keer gewoon naar het Onafhankelijkheidsplein te gaan. Hij laat zich door niemand tegenhouden.

“Het Plein is van het volk en niet van de president. Het land is ook niet van de president,” zei Hofwijks tegen de massa dinsdagmiddag.

Hofwijks leverde ook kritiek op het besluit vaan de autoriteiten om de binnenstad gisteren vanaf 9.00 uur ‘s morgens af te sluiten voor verkeer. Dat besluit is volgens de actieleider genomen om persone te ontmoedigen deel te nemen aan de protestdemonstratie. Volgens hem doet de regering er alles in het werk zodat de betogingen uitmonden in een confrontatie. Indien de regering niet wil dat gedemonstreerd wordt tegen haar beleid, dient ze het land goed te besturen, meent de actieleider.

UNITEDNEWS

 

Facebook Comments Box