ENORM OLIEVELD ONTDEKT IN DE GOLF VAN MEXICO

Oliereus British Petroleum heeft dankzij nieuwe technologische prospectietechnologieën een nieuw olieveld in de Golf van Mexico ontdekt, goed voor 200 miljoen olievaten.

BP gebruikt de nieuwste technieken in de zogenaamde “seismic imaging”, ook wel “seismische tomografie” genoemd. Via de creatie van trillingen (door aardbevingen of explosies of geluidsgolven) en de studie van de veranderingen in die trillingspatronen kan men een accuraat 3D-beeld vormen van wat zich onder een bepaald oppervlak bevindt.

Tot voor kort werd deze techniek enkel gebruikt om platentektoniek te bestuderen, maar verfijnde toepassingen laten nu toe om bepaalde sedimenten alsook olie- en gasreserves te lokaliseren.

De nieuwe ontdekking biedt nieuwe perspectieven voor het Atlantis-olieveld in de Golf van Mexico, waar BP nu een concessie op heeft. Met de nieuwe data kan BP beter de locatie van nieuwe boorputten en totale outputstrategie bepalen.

Na de ramp met Deepwater Horizon werd BP gedwongen om meer te investeren in betere research & technologie. Die strategische ommezwaai lijkt nu zijn vruchten af te werpen.

Image result for bp mexico

Bron: Xavier Everaert| Sputnik News

 

Facebook Comments Box