ARUBA AIRPORT WIL KEURMERK DUURZAAM GEBOUWDE LUCHTHAVEN

Zoals eerder door United Travel vermeld, zal de internationale luchthaven van Aruba worden onderworpen aan een grondige renovatie en uitbreiding welke gemoeid is met meer dan 200 miljoen U$ dollar.

Intussen is wat meer duidelijkheid gekomen in de concrete vernieuwingen die zullen worden aangebracht op de airport die jaarlijks zo een tweeëneenhalf miljoen passagiers moet verwerken.

Zo meldt de nieuwssite knipselkrantcuracao.com dat een belangrijk deel van de investering zal worden gedaan in de vernieuwing en uitbreiding van de check-in faciliteiten en de bagagesystemen. De Arubaanse luchthaven heeft namelijk preclearance wat inhoudt dat passagiers die naar de VS reizen, reeds op de airport door de paspoortcontrole kunnen en bij aankomst in Amerika niet meer door deze formaliteiten hoeven. Op dit moment is er voor de ‘US only passengers’ maar een check-in plek waardoor deze in drukke tijden wordt overbelast.

De verbetering van de check-in faciliteiten en de bagagesystemen moet ervoor gaan zorgen dat zowel passagiers die naar de VS reizen alsook passagiers die naar andere bestemmingen vliegen, op dezelfde plekken kunnen inchecken zodat in piektijden de rijen niet aanzwellen tot ellenlange files van passagiers. In het verlengde daarvan zullen ook de veiligheidseisen voor reizigers naar Amerika worden verscherpt en zal bij de douane het EDS (Explosives Detection Systems) worden geïnstalleerd.

Verder zullen er drie extra slurven en twee nieuwe busterminals worden aangelegd in het kader van de capaciteitsvergroting. Ook horecafaciliteiten, winkels en wachtruimten zullen worden uitgebreid.

Tenslotte zal de Reina Beatrix airport extra zonnepanelen aanleggen om in haar eigen energie te kunnen voorzien en zal er een systeem komen dat de airconditioning van het gebouw automatisch afstemt op de buitentemperatuur en/of het aantal aanwezige passagiers binnen de ruimten in het gebouw.

Deze maatregelen treft de luchthaven omdat zij in aanmerking wil komen voor de LEED Silver accreditatie.  LEED staat voor Leadership in Energy & Environmental Design en is een internationaal keurmerk voor gebouwen die voldoen aan duurzaamheidsprincipes. De Arubaanse airport heeft het project reeds voor de accreditatie aangemeld en streeft ernaar om bij de oplevering het keurmerk te krijgen van duurzaam gebouwde luchthaven.

Zoals het ernaar uitziet, zal met de start van de uitbreiding en renovatie in 2018 worden aangevangen. Voor de uitvoer van de werkzaamheden is vier jaar uitgetrokken.

UNITEDTRAVEL| MARTIN PANDAY

 

 

Facebook Comments Box