TSANG TEGEN NIEUWE LENINGEN EN VERKOOP OVERHEIDSPANDEN
Foto fragment Apintie TV
NDP-parlementariër Stephen Tsang heeft de regering dinsdag opgeroepen af te zien van de verkoop van overheidsgebouwen om zo aan geld te komen om het begrotingstekort te helpen financieren.
Ook het sluiten van nieuwe staatsleningen heeft hij afgeraden. Bij de voortzetting van de begrotingsbehandeling stelde de politicus dat de regering het tekort moet gaan zoeken bij staatsbedrijven. Bij een aantal van deze bedrijven vindt volgens hem enorme verspilling plaats. In plaats van overheidspanden te verkopen dient de regering deze te verhuren aan particulieren, vindt Tsang.
Ook andere assembleeleden zoals Keshopersad Gangaram-Panday en Diana Pokie opperden bezwaren tegen de verkoop van overheidsgebouwen. “Ik ben geen voorstander van verkopen van panden, hooguit verkoop van het gebruiksrecht,” zei Tsang. Gangaram-Panday wees erop dat bepaalde overheidsdiensten zoals het Korps Politie Suriname kampen met problemen om diensten adequaat onder te brengen. Pokie wilde onder andere weten waar de overheid ambtenaren zal onderbrengen als de panden worden verkocht.
Tsang waarschuwde dat ondernemers in een tijd van economische crisis niet bereid zullen zijn om overheidspanden te kopen om vervolgens daarin te investeren. “Ik wil voorstellen om het verhuren te overwegen. Indien er niet voldoende middelen zijn om de panden te renoveren, kunt u altijd een public private overeenkomst aangaan waarbij de huurder de renovatie doet en daarvoor voor een bepaalde periode, ik noem misschien 20 jaren tegen een lage huur daar mag opereren. U krijgt directe inkomsten, de panden worden gerenoveerd, en de mensen kunnen gauw beginnen te ondernemen. De economie komt op gang,” aldus de NDP’er.
In plaats van nieuwe leningen stelde Tsang voor dat staatsbedrijven bepaalde investeringen die misschien een jaar uitgesteld kunnen worden, zulks ook doen. Het geld dat zou worden geïnvesteerd kan dan aan de overheid als dividend worden overgedragen. Als voorbeeld noemde hij Staatsolie, die in 2018 ruim US$ 100 miljoen wil investeren in nearshore-activiteiten. Volgens Tsang kunnen deze investeringen best wel een jaartje wachten.
UNITEDNEWS
