EERSTE STORM VAN ORKAANSEIZOEN NA CUBA IN DE VERENIGDE STATEN

In de Amerikaanse staten Mississippi, Alabama en Florida is de noodtoestand van kracht vanwege tropische storm Alberto, die inmiddels aan land is gekomen in het westen van Florida. Alberto nam op zee aan kracht toe en brengt vooral heel veel regen met zich mee.

Cuba kreeg al te maken met de storm. Door zware regenval traden rivieren buiten hun oevers en kwamen complete dorpen blank te staan. Mensen liepen op hun knieën door het water en ondanks alle zandzakken die voor deuren waren neergelegd, stroomde het water de huizen binnen.

‘We hebben nog nooit zo’n overstroming gehad’

30 centimeter regen

Terwijl op Cuba ‘maar’ 12 centimeter viel, voorspellen meteorologen dat in West-Florida in korte tijd 30 centimeter regen zal vallen. Duizenden mensen zijn daar inmiddels geëvacueerd. De mensen die besluiten te blijven, hebben luiken gesloten en ramen dichtgetimmerd om de stormkracht van Alberto te weerstaan.

Alberto neemt boven zee in kracht toe anp

De normaal zo drukke witte stranden in Florida zijn op veel plekken bijna uitgestorven. Een enkeling waagt zich nog in het water en op het water leven surfers zich uit op spectaculaire golven. Iets dat ze morgen niet meer mogen doen, waarschuwt de kustwacht; dan is het levensgevaarlijk met windstoten van 100 km/u.

De namenlijst van stormen en orkanen staat voor zes jaar vast. De naam van de eerste storm van een seizoen begint altijd met een A. Dit jaar volgen na Alberto Beryl, Chris en Debby. Jongens- en meisjesnamen wisselen elkaar altijd af. Van de meest dodelijke orkanen, zoals Irma en Katrina, keren de namen niet meer op de lijst terug.

Na de dodelijke stormen van 2017, zoals Irma en Harvey, kijken de bewoners hier met angst en beven naar het nieuwe Atlantische orkaanseizoen. Volgens weerdeskundigen zullen zware orkaanseizoenen zoals die van vorig jaar, vaker gaan voorkomen. Dat het seizoen dit jaar zo vroeg begint, wordt gezien als een slecht voorteken.

Orkanen zo krachtig als Irma zullen vaker voorkomen, zeggen metereologen ANP
Bron|Regio
https://unitednews.sr/wp-content/uploads/2018/04/BANNER-UCBF1.gif
Facebook Comments Box