REGERING MOET HARDER WERKEN AAN OPLOSSING WATEROVERLAST
De regering zal zich meer moeten inzetten om de wateroverlast die vrijwel de gehele kustvlakte treft het hooft te bieden. Vele buurten in Paramaribo en Wanica staan blank en het water blijft soms weken zitten met alle gezondheidsrisico’s van dien. Diverse parlementariërs hebben daarover hun misnoegen geuit tijdens de laatste vergadering in De Nationale Assemblee (DNA).
Door de slechte afwatering hebben heel wat straten en wegen het begeven. Straattegels raken los, asfaltwegen gaan kapot en gesprongen afvoerbuizen en vergaarbakken zorgen voor ontoegankelijke wegen.
Carl Breeveld (DOE) en Amzad Abdoel (NDP) maken zich zorgen om een reeks scholen waar het onderwijsproces een paar keren werd verstoord omdat schoolterreinen en klaslokalen onder water stonden. De beide parlementariërs maakten ook meldingen van concrete buurten en straten die reeds weken blank staan. Breeveld verwees naar straten te Land van Dijk. “Er is een kolkenzuigers geweest, maar het probleem zit hem misschien in de lozingen zelf”, denkt Breeveld. Abdoel vraagt zich af of de regering een noodplan heeft om de getroffen buurten te verlossen van het overtollig water. “Van schoolkinderen tot werkenden; iedereen heeft last daarvan”, aldus Abdoel.
Er zijn ook vragen gesteld over ontwateringswerken die wel gaande zijn. Mahinder Jogi (VHP) herinnert de regering eraan dat reeds jaren gewacht wordt op een overzicht van alle programma’s met betrekking tot de ophaal van lozingen en andere werken die zijn uitbesteed. Het parlement wacht al zeker drie jaren om zo’n lijst, maar die kan nog niet geproduceerd worden door het Ministerie van Openbare Werken Transport en Communicatie (OWT&C).
Minister Patrick Pengel van OWT&C was niet in het parlement aanwezig om de vragen te beantwoorden.
UNITEDNEWS
