VERHOGING BRANDSTOFPRIJZEN IN HAÏTI LEIDT DIRECT TOT PLUNDERINGEN EN DODEN

De brandstofprijzen verhogen in arme landen is nooit een goed idee. Dat zou te vergelijken zijn met ineens een euro per Mb voor je 4G internet te moeten betalen. Dan krijg je ook rellen. Nou, zo voelen de Haïtianen zich dus. Reden genoeg voor een paar doden en plunderingen want daar wordt het altijd beter van!

Men begint natuurlijk met wegversperringen. Zo pest je degene die wél brandstof kunnen betalen en een auto hebben met brandende autobanden of gewoon heel de auto in de hens te zetten. Premier Jack Guy Lafontant veroordeelt het geweld, gelukkig maar.

Geweld hoort nooit de oplossing te zijn voor zulke politieke maatregelen maar de Haïtiaanse regering is ook wel héél dom geweest door ineens de prijzen met 38-50 procent te verhogen. Het heeft zo’n zeven levens gekost en heel wat auto’s en winkels zijn nog vol aan het fikken, maar de regering heeft de prijsverhoging toch maar niet doorgezet.

De Amerikaanse ambassade en meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben hun vluchten naar het land geschrapt. Het land dat praktisch synoniem staat voor corruptie en geweld, afhankelijk is van buitenlandse steun en lijkt alsof het door kind van tien wordt gerund, staat compleet op z’n kop. Er zijn zelfs schoten gelost en hotels zijn aangevallen.

Bron|Regio

Facebook Comments Box