FHR-STUDENTEN PRESENTEREN INNOVATIE EN KWALITIET OP STUDIE FAIR
Foto: Purle Glow is a natural skincare company (Deelnemer business fair FHR)
Vanaf de ingang, de aankleding van het geheel als ook de performance van de studenten en docenten is te merken dat t gaat om ‘ anders en nieuw’. In het gebouw van de het FHR- Institute for Higher Education, aan de Burenstraat is gisteren een tweedaagse ‘Business fair begonnen.
Innovatie, dus nieuwigheden en technische oplossingsmodellen voor probleem situaties en hoogstaande kwaliteit voeren de boventoon. Rector Hans Lim A po kijkt en verwoord zijn tevredenheid over wat op de beurs is neergezet met, “Dit is een kans voor onze studenten zich te bewijzen en te laten zien wat ze allemaal welke impact zij kunnen hebben op de Surinaamse markt.
De Fair is een studie must, voor tweedejaars studenten, die na in het eerste leerjaar geleerd hebben een bedrijf op te zetten en tot het eind te managen. “In het eerste jaar al starten we met het aanleren van alle fasen, marketing, ontwikkelen van een product, het maken van een Human Resource plan, financieringsplannen, uitrekenen van rendementen, alles wat bij een business hoort. De fair is voor de studenten een geboden kans om te laten zien wat ze kunnen”, legt Lim A Po uit. Deze beurs wordt voor de derde keer gehouden. Student Theo Haukes zegt dat naast studie belangrijk is om aan te tonen dat wanneer goed opgeleide jongeren samen komen om een business op te zetten zij daarin succesvol zijn en een meerwaarde garanderen voor vooral de Surinaamse markt. Met de beurs willen de studenten en FHR meer bekendheid krijgen. “De beurs moet aantonen dat FHR met goede opleidingen behoorlijke ondersteuning biedt aan niet alleen jongeren maar dat we ook toegang vinden met onze producten op de Surinaamse markt”, zegt Haukes.
Lim A Po zegt dat dit jaar hij veel innovatie heeft gemerkt bij dienstverlening, oplossen van vraagstukken voor het milieu en nieuwe bedrijfstakken. “Ik heb een product van een groep studenten gezien die met petflessen een zeer markwaardige poef hebben gemaakt war je op kan zitten.. Dat is een directe oplossing voor een milieu probleem. Ik vind dat knap en heel deugdelijk. Van afgekeurde autobanden worden nieuwe producten gemaakt en zo zijn er heel wat producten, zoals producten uit de ‘Sjuru-plant. Het mooie is dat ze ervoor gekozen hebben met nieuwe Surinaamse producten op de markt te komen”, zegt Lim A Po.
Aan de beurs doen 200 studenten verdeeld in business groepen van 8 personen mee aan de beurs. De beurs is verdeeld in sectoren waaronder een uitgebreide foodcourt, dienstverlening en techniek.
Gelijk met de fair wordt zo als Lim A Po het noemt een ‘Pitch’ uitgevoerd. In een lokaal moeten de business groepen tegenover een uitgebreide commissie / jury hun business product presenteren en verdedigen. Aan het beste Businessplan zal een prijs worden uitgeloofd. Daarvoor hebben zij slechts 10 minuten. De drempel is erg hoog al in het tweede jaar, maar Lim A Po zegt dat FHR zich strikt houdt en committeert aan internationale standaarden. “Ja, daar zijn we streng in”. Mensen die van hier afstuderen zijn goede professionals, moeten een goede persoonlijkheid hebben en moeten eerlijk zijn. Naast studeren zijn dat drie vaste waarden voor ons”. De retor zegt dat de impact op het bedrijfsleven en de economie dan ook goed moet zijn. Op de beurs lopen er bezoekers rond van vooral technische bedrijven, die op zoek zijn naar afgestudeerd kader. “Ik heb net een mevrouw van een bedrijf gesproken die zegt dat zij dit jaar 10 mensen gaan pensioneren zij wil 10 nieuwe jonge mensen hebben die goed geschoold zijn. FHR heeft het vorig jaar 150 studenten afgeleverd en Lim a Po hoopt dat dit jaar dat aantal weer behaald kan worden.
UNITEDNEWS
