ECD ZAL OPTREDEN TEGEN ONJUISTE PRIJSVASTSTELLING

Na klachten vanuit de samenleving zal het ministerie van Handel, Industrie en Toerisme (HI en T) haar werkarmen inzetten om in te grijpen.

De Economische Controle Dienst (ECD) zal daarom strenger toezicht houden op prijscalculaties door bedrijven. Dit naar aanleiding van klachten dat de rij- en voertuigenbelasting op een onaanvaardbare manier wordt afgewenteld op klanten. Het ministerie van Handel, Industrie en Toerisme (HI&T) meldt dat na de invoering van voornoemde belasting een ondernemer ertoe is over gegaan om deze kostenpost door te berekenen in de verkoopprijs.

“Het kan nimmer de bedoeling zijn dat de consument benadeeld wordt, door het onjuist doorrekenen van de rij- en voertuigenbelasting bij de kostprijs”, zegt het ministerie. Bedrijven mogen vaste lasten opbrengen, maar de kostprijscalculatie dient op een correcte wijze te gebeuren. Deze minimale procentuele doorberekening moet evenrijdig verspreid zijn over het hele jaar, aldus HI&T. Via social media had een burger gemeld dat er een extra heffing werd doorgevoerd door een bepaalde ondernemer.

De Consumentenkring had onlangs eveneens zijn misnoegen geuit tegen deze handelingen. De ECD werd erop uitgezonden om dit geval te onderzoeken. De ondernemer plaatste op de prijs van zijn product een extra heffing van SRD 30 voor rij- en voertuigenbelasting.

Toen de ECD-medewerkers ter plekke arriveerden was de extra heffing reeds verwijderd door de ondernemer. Hij werd aangezegd de correcte kostprijscalculatie toe te passen.

De ECD zal via de aankoopbonnen van de winkeliers en andere bedrijven streng nagaan in hoeverre de verkoopprijs voor de consumenten juist is en de winstmarge niet is overschreden. Consumenten en ondernemers die hebben geconstateerd dat er een extra heffing van de rij -en voertuigenbelasting op de aankoopbon is, of onredelijke prijsverhogingen hebben opgemerkt, mogen dit melden aan de afdeling Consumentenzaken en/of de Economische Controle Dienst.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box