STEEDS MINDER MELKBOEREN IN SURINAME

Er is een dalende trend van het aantal merkboeren in Suriname te merken. Jongeren schijnen niet geïnteresseerd te zijn om de familiezaak over te nemen en kijken liever uit naar een ander middel van bestaan.

Al te rendabel is de sector ook niet meer vanwege zware concurrentie van geïmporteerde poedermelk. De afname van de productie is duidelijk merkbaar bij het aanbod van rauwe melk bij de Melkcentrale NV.

Vandaar dat het besluit is genomen om de opkoopprijs van rauwe melk te verhogen. Het Ministerie van Landbouw Veeteelt en Visserij (LVV) geeft een verhoging van SRD 0,25 per kilo rauwe melk. Minister Lekhram Soerdjan denkt dat de verhoging een stimulans zal betekenen voor de melkboeren om door te gaan met hun werk en de sector in stand te houden. Hij onderkent dat melkboeren al geruime tijd bij LVV aankloppen voor lotsverbetering en bescherming van de sector. “We zien dat er een afname is in de melkproductie als we kijken naar de totale productie op dagbasis en jaarbasis. Al sedert augustus vorig jaar heeft de vereniging van melkboeren een schrijven gericht aan het ministerie en gevraagd naar verhoging van de opkoopprijs van rauwe melk”, zegt de minister. Hij hoopt dat met de verhoging gehoor is gegeven aan het verzoek. “Er is een eerste stap gezet, en ik denk dat het goed is dat we dat met de gemeenschap delen.”

De verhoging van de opkoopprijs zal geen gevolgen hebben voor de winkelprijs. “Dat moet duidelijk zijn voor de gemeenschap. Dus de consumentenprijs wordt niet verhoogd. Het gaat alleen om de opkoopprijs van rauwe melk. Die is met SRD 0,25 per kilogram verhoogd.”

Naast de verhoging van de opkoopprijs voor rauwe melk, krijgen de boeren ook een extra SRD 0,01 per kilogram voor hun transportkosten.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box