KHALEB Al ABOODI CEO VAN DE ICD, KOMT VOOR DE CEREMONIËLE SAMENWERKINGSOVEREENKOMST NAAR SURINAME

De Trustbank nv zal op 4 december een samenwerkingsovereenkomst tekenen met de Islamitische Coöperatie voor de ontwikkeling van de private sector (ICD). Deze samenwerking is gericht op het stimuleren van het kleine en middelgroot ondernemerschap in Suriname. Voor de ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst, tussen de Trustbank en de ICD, komt de CEO van de ICD, Khaled Al Aboodi op 3 december naar Suriname.

Trustbank CEO, Maureen Badjoeri zegt dat deze samenwerking met de ICD behoort tot een van de strategische doelen die de Trustbank zich heeft gesteld voor de komende periode. “Er is bij het kleine en middelgroot ondernemerschap een dringende behoefte voor toegang tot investeringskapitaal, zonder de angst dat het niet terug kan worden betaald. Bij deze coöperatie gaat het juist om economische groei, welvaart en stabiliteit van de onderneming”, zegt Badjoeri.

Projecten gefinancierd vanuit de Trustbank/ ICD- coöperatie moeten volgens het Islamitisch principe van bankieren duurzaam en niet gericht zijn op het maken van winsten, die op de lening moet worden terug betaald. Integendeel is er sprake van partnerschap, waarin ook technische begeleiding wordt aangeboden. “Met dit model wordt de drempel voor, vooral startende en kleine bedrijven erg laag gehouden om te ondernemen, maar dan wel met een zekere focus op welslagen van de onderneming”, zegt Badjoeri.

Projecten die worden ingediend voor financiering, moeten ontwikkelingsgericht zijn, bijdragen aan armoede bestrijding, werkgelegenheid en mogen niet te maken hebben met investeren in geld of kansspelen. In de begin fase wordt gekeken naar projecten uit de sectoren, landbouw, volksgezondheid , infrastructuur mijnbouw en energie.

De medicus en ondernemer Jim Rasam, die lid is van de raad van commissarissen bij de Trustbank en de trekker van Islamitisch financieren in Suriname, noemt dit een gouden kans voor het ondernemerschap in het land. “Er is een dringende behoefte aan productiesectoren die op zich weer zorgen voor het aantrekken van investeringskapitaal. Rasam hoopt dat met deze stap van de Trustbank voor de private sector, ook de overheid haar relatie met de Islamitische ontwikkelingsbank zal intensiveren. “Als ik luister en zie naar wat op de centrale bank en binnen de regering gezegd wordt over Islamitisch bankieren, dan denk ik dat Suriname niet meer in financieel zwaar weer hoeft te verkeren”, aldus Rasam.

Badjoeri zegt dat de regering, parlementariërs, bedrijvenorganisaties en ondernemers worden uitgenodigd voor het bijwonen voor wat zij noemt “een historische gebeurtenis”. De ICD behoort tot een van de entiteiten van de Organisatie van Islamitische Samenwerking (OIS), waar Suriname sinds 1996 lid van is en wordt financieel gevoed door de Islamitische ontwikkelingsbank (IsDB)

WILFRED LEEUWIN

Facebook Comments Box