GEPENSIONEERDEN KUNNEN NIET LANGER WACHTEN OP TWK-TEGOEDEN

Seniorenburgers die tientallen jaren hun diensten hebben bewezen aan de overheid en nu gepensioneerd zijn, roeren zich voor de zoveelste maal.

De mensen zijn het wachten op hun tegoeden, die zij moeten ontvangen van de overheid, meer dan zat. Deze groep bijzondere burgers stelt dat er niet van hen verwacht kan worden dat zij geduld opbrengen, omdat voor hen de klok letterlijk aan het tikken is. Vrijwel elke dag overlijden een paar onder hen met de vergane hoop op tijd over hun TKW-gelden te kunnen beschikken om nog wat te kunnen doen tijdens hun laatste dagen als levende mensen.

“Het is triest. We praten hier over mensen die pensioenen krijgen van, ruim genomen, tussen de SRD 700, SRD 1000 en SRD 1250. Als je geluk hebt ontvang je SRD 1500.

Ik zal u zeggen: de mensen hebben het moeilijk”, zegt Hugo Pinas. Hij is woordvoerder van het actiecomité Bond voor Belangenbehartiging Gepensioneerden uit Overheidsdienst (BBGO).

Het actiecomité wordt erkent door het bestuur van de BBGO en die is voor vrijdag uitgenodigd voor een gezamenlijke persconferentie. Ook een aantal ontevreden BBGO-leden zullen op deze open vergadering aanwezig zijn. “Het wordt gehouden in KOB-Centrum. Daar zullen wij de pers alles uitleggen en samen met de ontevreden leden de voorzitter vragen om bij ons te komen, omdat het een aantal leden zijn. We hebben de mensen opgeroepen, en dan zullen we het bestuur een schrijven overhandigen”, zegt Pinas. Wat de inhoud van de brief is, wil hij nog niet prijsgeven. Dit zal op de persconferentie/vergadering bekend worden gemaakt. “Het bestuur wordt continue aan het lijntje gehouden door de overheid met name de minister van Financiën”, zegt Pinas.

Een jaar geleden moest er zelfs een straatactie gevoerd worden door gepensioneerden om aanpassing van hun uitkering te krijgen. Dankzij bemiddeling van Eugene van der San, directeur op het Kabinet van de President, is dit goed een goed einde gebracht. “Alle eer aan hem. Hij heeft zelfs zijn positie gekoppeld aan het realiseren van deze financiële zaken en hij heeft woord gehouden. Wat blijkt nu: we hebben die verhoging gehad, maar ondertussen hebben we de TWK niet ontvangen en we zien dat andere groepen wel krijgen en de gepensioneerden krijgen niet”, aldus een teleurgestelde Pinas.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box