LOONADMINISTRATIE FINANCIEN WERD GEHACKT DOOR BINNENLANDSE ZAKEN

Minister Bronto Somohardjo van Binnenlandse Zaken (BiZa) maakt melding van een zeer zorgwekkende situatie die hij is komen aantreffen op het ministerie. Volgens de bewindsman is er flink geknoeid met het personeelsbeleid voor wat betreft het in dienst nemen en bevorderen van ambtenaren.

Het meest zorgwekkende is dat er vanuit BiZa zou zijn gehackt in de loonadministratie van het ministerie van Financiën. Somohardjo presenteerde donderdag in De Nationale Assemblee een brief waarin de vorige minister van Financiën zijn ambtgenoot op BiZa hiervoor op de vingers tikt.  

“Op 18 mei is er een brief gestuurd naar de minister van Binnenlandse Zaken waarin staat: ‘Bij een periodieke securitycontrole is gebleken dat vanuit een werkstation van het directoraat HRM, gebruik wordt gemaakt van een inlogcode van het ministerie van Financiën en hij direct oreert Algemene Zaken. Het is illegaal om gebruik te maken van inloggegevens van anderen. Dit wordt als fraude aangemerkt”, citeert de nieuwe BiZa-minister de brief van Gillmore Hoefdraad aan Mike Noersalim.

Tijdens zijn korte presentatie in DNA raakte Somohardjo maar niet uitgesproken over wat hij van Noersalim allemaal overgedragen kreeg om mee aan de slag te gaan.

Het Ministerie telt momenteel 7000 ambtenaren, waarvan 4500 in de afgelopen 5 jaren in dienst zijn getreden. Hiervan zijn 2700 in de laatste 2 jaren aangetrokken. De lonen en salarissen waren voor 2019 geraamd op SRD 100 miljoen. Nu zal het ministerie een additionele SRD 300 miljoen moeten ophoesten.

Er zijn 409 personen als contracten verbonden aan BiZa die een loon ontvangen van variërend van SRD 5000 tot SRD 17.500. Zeker 68% van deze contracten zijn in de afgelopen 2 jaren in dienst getreden meent Somohardjo. In totaal is BiZa per jaar SRD 20 miljoen kwijt aan contractanten. “We zijn gevallen tegengekomen dat hele gezinnen een contract hadden bij Binnenlandse Zaken. Man had contract, vrouw had contract, misschien had kind contract. Ik weet zeker dat als huisdier een contract kon hebben, men ook die een contract zou geven. Het is echt te erg”, aldus minister Somohardjo.

UNITEDNEWS

 

 

Facebook Comments Box