TOENAME NIEUWE GEVALLEN COVID-19 WAS TE VERWACHTEN

Het was te verwachten dat het aantal coronabesmettingen in Suriname zou toenemen.

Er is sprake van een enorme gemeenschapsspreiding die nu duidelijk aan de oppervlakte komt, omdat er de afgelopen weken agressiever wordt getest dan voorheen. Tot en met dinsdagavond telde Suriname 966 actieve besmettingen, waarvan 139 binnen een etmaal. Binnen 24 uren zijn ook 6 mensen aan Covid-19 overleden. Er zijn tot en met gisteren in totaal 54 personen overleden aan Covid-19.

Sinds de eerste registratie van Covid-19 in Suriname, op 13 maart, zijn er 11.450 testen uitgevoerd. Bijna de helft hiervan heeft na het aantreden van de nieuwe regering, een maand geleden, plaatsgevonden. “Er zijn in totaal reeds 5000 testen gedaan en dat betekent dat wij in de 4 weken het testen van personen drastisch hebben opgevoerd”, zegt minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid.

Van de 11.450 testen die zijn uitgevoerd bleken 3216 personen positief te zijn. “Waarop u moet focussen is het totaal aantal actieve gevallen”, zegt de minister. Dit is de groep die in staat is het virus over te dragen aan anderen.

De uitdaging is om alle actieve besmettingen te isoleren.

Dit is een enorme uitdaging, aangezien de faciliteiten vol raken. Agressiever testen, betekent dat er steeds meer positieve gevallen in beeld zullen komen. Die mensen moeten uit de gemeenschap gehaald worden om te genezen en te voorkomen dat zij ook anderen ziek maken. “We hebben gemerkt de afgelopen dagen, maar ook de afgelopen week, er een drastische stijging van het aantal positief getesten is, en de meest logische verklaring op dit moment is natuurlijk dat er verspreiding is onder de gemeenschap; niet een verspreiding op een kleine schaal, maar op een grote schaal”, legt de bewindsman uit.

Binnen de Guyana’s is Suriname nu het meest actieve gebied. Frans-Guyana telde tot en met dinsdag 550 actieve gevallen en Guyana 347.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box