NPS NIET ALLERGISCH VOOR OPPOSITIEBANKEN
De politieke partij NPS zal het niet blijven pikken dat zij als buitenbeentje binnen de coalitie wordt behandeld.
Indien de partij niet betrokken wordt bij besluitvormingen in het land of onvoldoende wordt gekend bij de bemensing van bestuurlijke posities, is het niet uitgesloten dat zij haar deel van de regeerverantwoordelijkheid zal teruggeven aan de coalitietop.
Dit is de duidelijke lijn die zaterdag werd uitgezet tijdens de structurenvergadering in het kader van de recente politieke ontwikkelingen in het land, waarvan het nog gissen is waarmee coalitieleiders Ronnie Brunswijk (ABOP) en Chan Santokhi (VHP) bezig zijn.
Ook over de mogelijke betrokkenheid van de NDP, die op een afstand nog behoorlijk wat invloed schijnt te hebben op het bestuur van het land, is er veel ruis. Tussen ABOP en VHP scheen er ook een spanningsveld te ontstaan, wat intussen is bijgelegd.
Wat de NPS betreft is het niet acceptabel dat deze zaken zich voltrekken en de partij slechts aan de kantlijn moet staan en toekijken. “De NPS is niet bang om in de oppositie te gaan”, zei partijvoorzitter Gregory Rusland op de vergadering.
De structuren zijn van mening dat bepaalde personen uit het vorig kabinet niet gehandhaafd kunnen worden, maar aan de andere kant is hen ook gevraagd om de jonge coalitie de ruimte te geven om naar elkaar te groeien. De regering zit nauwelijks een maand aan en om nu al drastische besluiten te nemen die verregaande consequenties kunnen hebben voor de regering is volgens Rusland voorbarig. Er zullen fouten gemaakt worden, aangezien het gaat om nieuw leiderschap. Zaak is wel dat die fouten gecorrigeerd worden. “Wat normale mensen doen is dat we gaan zitten om de tafel en dan gaan we praten. Op die manier komen we tot oplossingen.” De waarschuwing blijft echter ook op tafel dat de NPS niet met zich zal laten sollen. “We gaan niet oneindig alles pikken, maar we moeten die regering de kans geven.”
UNITEDNEWS
