BUSCHAUFFEURS DREIGEN MET ACTIE
Bushouder Wendel Willie, vertegenwoordigt een groep ontevreden buschaffeurs. De groep handelt buiten de (Particuliere Lijnbushoudersorganisatie) PLO.
“Als je naar al de maatregelen kijkt, waaronder een lockdown vanaf 18.00 uur, dan zie je dat onze business niet draait” zegt de bushouder. De chauffeurs willen hun toegezegde subsidie van 3 maanden en 2 maanden Covid-19 toelage ontvangen. Deze gelden zijn nog niet gestort. “We moeten onze stem laten horen, want we zijn al voorbij de fase van geduld houden” zegt Willie. De groep wacht al ongeveer een jaar op hun gelden die zij van de overheid moeten ontvangen. “We hebben maar een keer de beloofde toelage van SRD 1500 en een pakket gehad” vertelt de Bushouder. “Dat geld is al lang op, want het geld devalueert iedere dag” zegt Willie verhit.
Actie
De bedoeling was om maandagmiddag een prikactie te houden. “We kijken naar de uivoering van het actiemodel want het volk moet er ook bij betrokken worden, de ernst van de zaak zal men dan maar zelf inzien”. Willie komt als buseigenaar op voor de belangen van de chauffeurs. “Want die hebben ook hun gezinnen. De druk ligt meer bij de chauffeurs omdat de eigenaren de gelden eisen van de chauffeurs”. Volgens bushouder Willie is het te verwachten dat op den duur buschauffeurs in actie zullen komen.
Hij zegt de chauffeurs in een actie te ondersteunen en laat weten de actiegroep te zijn gestart uit onvrede met de manier waarop de belangen van buschauffeurs tot nu toe worden behartigd. “De mensen die ons vertegenwoordigen zijn 60 plussers en wij zijn jonge mensen van in de 30. We willen niet ‘het bos in gestuurd worden’. Vandaar dat we met een nieuwe actiegroep komen. Kijk naar die mannen, die al bijna alle regeringen hebben meegemaakt. Ze moeten plaatsmaken”. Willie vertelt dat de regering had toegezegd dat de gelden gestort zouden worden en dat de chauffeurs weer konden rijden, nadat zij aanvankelijk zouden overgaan tot een staking. “We vragen de regering om met ons in gesprek te treden. Want wij helpen tijdens de verkiezingen de politieke partijen om hun mensen op te halen maar we kunnen de bussen ook inzetten om de mensen naar de stad te laten komen” zegt de bushouder tot slot doelend op een actie.
UNITEDNEWS
