BREAKING NEWS | VRACHTSCHIP ‘TROPIC TIDE’ MET DE NOORDERZON VERTROKKEN
Directrice van Suriname Drydock and Shipbuilding Company S.A. (SDSM) Jyoti Pahladsingh zegt vol ongeloof dat het vrachtschip ‘Tropic Tide’ dat zaterdag voor een ravage heeft gezorgd met de noorderzon heeft kunnen vertrekken.
Nabij de steiger van SDSM ramde het schip een ander schip, de Lawrence Major en 2pontons die vervolgens een gat sloeg in een schip van Staatsolie. Ook is het dok van SDSM naar binnen geslagen. De directrice zegt een brief te hebben ontvangen als eigenaar dat de veroorzaker garant staat voor de schade. “Maar we hebben nog niet getekent en vanmorgen hoor ik dat de boot al weg is” zegt Pahladsingh. “Niemand van ons is gemeld geworden dat het schip reeds is vertrokken”.
Uit haar bekomen informatie hebben de mensen van Tropical Tide aangegeven dat ze toestemming hebben van de MAS om het land te verlaten. Uit app berichten zou blijken dat de MAS als argument heeft gegeven dat het anders te lang duurt. Pahladsingh zegt hierop dat een gedegen onderzoek afhankelijk is van factoren als het getij. Bovendien is het water troebel.
De MAS liet eerder aan de redactie van UnitedNews weten dat een onderzoek 2 tot 3 weken zou duren. Dat het schip uit Sint Vincent en de Grenadines is vrijgegeven door de MAS zal tot gevolg hebben dat er juridische stappen zullen volgen tegen de MAS laat de directrice van SDSM weten. “We praten hier niet over een auto die gerepareerd moet worden. Surveyors moeten uit het buitenland worden overgevlogen voor het onderzoek. De schade ligt voor de onderwaterlijn op de USD 900.000 en boven waterlijn is dit USD 1.8 miljoen. De tegenpartij bood 14.000 dollar, maar dit werd niet door SDSM geaccepteerd. Vannochtend hoorde ik dat de Tropical Tide was vertrokken.”
UNITEDNEWS


