RECHTER ZIET GEEN REDENEN OM COVID-MAATREGELEN OP TE SCHORTEN
Foto: Karel Donk
Covid-19-maatregelen, waaronder de lockdowns worden niet opgeheven. De Staat Suriname mag de maatregelen blijven uitvoeren. Dit staat in het vonnis dat op 2 juli is gewezen in de zaak waarbij de staat naar de groene tafel is gesleept door activist Karel Donk.
Er werd een kort geding aangespannen tegen De Staat Suriname om de COVID-19/lockdown maatregelen te doen opschorten. Het verzoek is op 1 juni 2021 ingediend door Donk.
“Het Ministerie van Volksgezondheid deelt hierbij mede dat het kortgeding welke op 1 juni 2021 is ingediend door de heer Karel Donk betreffende het opschorten van de maatregelen voortvloeiende uit de Wet Uitvoering Burgerlijke Uitzonderingstoestand, welke zijn ingevoerd om de verspreiding van COVID-19 tegen te gaan (lockdown maatregelen) heden 2 juli 2021 is afgewezen door de rechter”, aldus het persbericht van het ministerie van Volksgezondheid. Het ministerie van Volksgezondheid werd tijdens deze rechtszaak vertegenwoordigd door de advocaten Mohnie Babulall en Clive Lachman.
Het is voor Donk onduidelijk op grond van welke redenen de vorderingen zijn afgewezen door de kantonrechter. “Vandaag heeft de kantonrechter, mr. S.M.M. Chu, alle vorderingen afgewezen. De redenen daarvoor zijn nog niet bekend, aangezien het vonnis pas op maandag 5 juli 2021 schriftelijk wordt afgegeven.
Zodra er meer updates zijn zullen die hier gepubliceerd worden”, laat Donk via zijn website weten. Wat de volgende stappen van Donk zullen zijn, nadat hij het vonnis heeft ontvangen, is vooralsnog niet bekend. De mogelijkheid bestaat dat er hoger beroep aangetekend zal worden.
Donk en medeactivist Ricky Stutgard(zie foto) verloren in maart 2021 de zaak voor het opschorten van de mond- en neusbedekkingsplicht. Het tweetal geeft de moed niet op en heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis.
UNITEDNEWS

