EEN EIGEN STEK VOOR YOUNG PROFESSIONALS

Foto compilatie: Op de voorgrond Bryan van ’t Kruys, initiatiefnemer van YPC

Op zaterdag 28 augustus werd het Young Professionals Café geopend in het gebouw waar ook Souposo gehuisvest is. Het concept is toegespitst op jonge professionals in Suriname.

“Er zijn niet veel plekken waar deze doelgroep samen kan komen met gelegenheid tot uitwisselen van ideeën of om te netwerken”, vertelt initiatiefnemer van YPC Bryan van ’t Kruys. De creatief ondernemer noemt als vaste dagen waarop er verschillende evenementen zullen zijn voor het publiek: woensdag, vrijdag en zondag. Dit in overeenstemming met de Covid-19 regels. Een samenwerking met Alembo richt zich op het maatschappelijk verantwoord ondernemen (MVO). Vanuit Alembo is Souposo benaderd om YPC te helpen realiseren. “Zij hebben een grote groep Young Professionals in dienst en ze hebben het netwerk”, merkt van ’t Kruys hierover op. Alembo stelde kennis en geld beschikbaar voor het kunnen realiseren van het voorgelegde concept door van ‘t Kruys. Het concept is niet alleen door van ‘t Kruys vormgegeven maar bevat ook de input van de desbetreffende Young Professionals, laat hij weten. Deze belangrijke groep heeft hij betrokken in het type evenementen, in keuze van voeding, drank en gadgets”, licht hij toe. Samen met de inzet van Alembo werd hierin voorzien.

De sociale beperkingen van de afgelopen 1,5 jaar hebben hun weerslag gehad op de ontwikkeling van jongeren. Een sterk vertraagde ontwikkeling van deze groep, bestaande uit circa 9.000 HBO/Adek studenten en naar schatting 20.000 young professionals, werkt beperkend voor de economie. Met een aandeel van 20 procent vertegenwoordigt deze groep onze arbeidsmarkt in zowel de private als de publieke sector, en is van zeer groot belang voor de ontwikkeling van processen, projecten, bedrijven en de invulling van strategische en expert functies voor nu en in de toekomst. Om hieraan een bijdrage te leveren is in nauwe samenwerking met young professionals van Alembo mede het Young Professionals Cafe – YP Cafe ontwikkeld. Proces en Projectmanager Ruchir Manurat wijst op het MVO budget ter ondersteuning van het maatschappelijk verantwoord ondernemen. “We hebben budgetten beschikbaar voor leuke projecten en dit concept sluit daarbij aan”, laat hij weten. Niet alleen financieel, maar ook op het gebied van mankracht levert Alembo een belangrijke bijdrage. Zo zijn er uren ingezet op het gebied van logo ontwikkeling, branding, de website en social media.  

Het Cafe is voorzien van een moderne ‘look & feel’ en ‘signature food & drinks’. Op woensdag, vrijdag en zondag worden er thematische events georganiseerd, waaronder Visie-ontwikkeling, Netwerken en Ondernemerschap. Young Professionals kunnen zich kosteloos registreren als lid via de website.

Afgeschermd

De huidige pandemie is inherent aan beperkingen maar van ’t Kruys is hoopvol gestemd. “Ik denk niet dat we altijd in een pandemie zullen leven”. De acceptatie dat we met Covid-19 zullen moeten leven zal volgens de ondernemer betere vooruitzichten bieden. Een van die factoren voor goede vooruitzichten is dat een groot deel van de bevolking jonger is dan 40 jaar. Waarvan een deel al werkzaam is in het bedrijfsleven en een ander deel onderneemt”.  Van ’t Kruys wijst op de verschillende mogelijkheden die er zijn met de locatie. Deze kan gehuurd worden om eigen networking-events te organiseren op de andere dagen.

Geweldig initiatief

Afgelopen zaterdag tijdens de opening was de sfeer, ondanks een zware regenbui, uitstekend. Op het terrein staat er nu een mooie beach bar en een keuken. “Je bent buiten, maar toch afgeschermd”, zegt van ’t Kruys.

Een van de aanwezigen, Karishma Mathoera vertelt het belangrijk te vinden om als jonge professional te kunnen blijven netwerken. Zij zegt dat het belangrijk is voor zowel de sales en marketing, maar ook voor de operationele procedures zodat je weet wie de mensen zijn die wat kunnen betekenen voor jouw als schakel in de bedrijfsvoering. Het is belangrijk voor je afzet en supply-chain. “Voor elke schakel in je organisatie of business is het belangrijk dat je weet welke mensen hun diensten aanbieden.” Netwerken onder Young Professionals vindt zij extra belangrijk omdat zij iets moeten bewijzen ten opzichte van de reeds gevestigde professionals. Ook de bekende schrijver Tessa Leuwsha noemt dit een ‘geweldig initiatief’. Juist omdat jongeren en Young Professionals elkaar kunnen ontmoeten en ideeën kunnen uitwisselen. Leuwsha wijst op de metamorfose die de locatie van Souposo heeft ondergaan en klinkt lovend over de verandering die is gemaakt ten behoeve van het jonge publiek.

Een belangrijk verschil is volgens Leuwsha dat wij al gewend zijn elkaar op een ‘sociale manier’ te ontmoeten en dat je nu met deze locatie structureel de mogelijkheid hebt om je netwerk te verruimen. “De jeugd is de toekomst en zij moeten elkaar beter leren kennen om zodoende plannen te maken om de economie aan te sterken.”

Link: www.ypcafe.sr

 

   

 

Facebook Comments Box