NEDERLANDSE ELITE MILITAIR TRAINDE CRIMINELEN IN SURINAME
Een commando van het Korps Commandotroepen (KCT) is vorige week in Nederland opgepakt op verdenking van drugs- en wapenhandel, bevestigde het Openbaar Ministerie donderdag.
Dit gebeurde in een onderzoek naar de beruchte Ridouan T. en zijn vermeende criminele organisatie. De 42-jarige sergeant-majoor uit Rotterdam wordt er onder meer van verdacht criminelen in Suriname en andere landen te hebben getraind.
De verdachte zou worden beschouwd als iemand met veel kennis van speciale operaties, wapens en tactieken.Hij is op 1 februari aangehouden op verdenking van import van verdovende middelen, verduistering van militaire goederen, betrokkenheid bij de handel in wapens en verboden wapenbezit, meldt justitie. Er zijn doorzoekingen geweest op twee adressen in Rotterdam en op de kazerne waar de commando gestationeerd is. Op 4 februari is tot de voorlopige hechtenis van twee weken besloten.
Het is onbekend of de Surinaamse autoriteiten inmiddels bij het onderzoek zijn betrokken. Ook is niet bekend gemaakt waar en wanneer de trainingen van de criminelen plaatsvonden. Het is inmiddels wel publiek geheim dat veel zware criminelen uit Nederland vaak voet op Surinaamse bodem zetten, in de wetenschap dat ze daar relatief veilig zijn en minder hoeven te vrezen voor justitie of concurrerende criminele bendes.
De aangehouden militair wordt volgens bronnen gerespecteerd door zijn collega’s en heeft gediend in Libanon, Ivoorkust en Afghanistan. Eerder zou hij vanwege een mishandeling zijn veroordeeld tot tweehonderd uur werkstraf. Zijn advocaat wil nog niet ingaan op de zaak.
De Koninklijke Marechaussee doet het onderzoek naar de militair. Justitie zegt vanwege het lopende onderzoek geen verdere informatie te kunnen geven.
UNITEDNEWS|ARMAND SNIJDERS
