CURAÇAO WIL MET SURINAME SAMENWERKEN OP OLIEGEBIED

De Curaçaose minister van Economische Ontwikkeling, Ruisandro Cijntje, is van plan in mei Suriname te bezoeken om te praten over samenwerking in de olie-industrie. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie. De bewindsman zal tijdens die reis ook Guyana en Trinidad aandoen.

Curaçao heeft een rijke oliegeschiedenis, vooral dankzij de lokale olieraffinaderij waar ruim honderd jaar lang Venezolaanse olie werd verwerkt. Daar is door de politieke situatie en aanhoudende crisis in Venezuela nagenoeg een einde aan gekomen, maar het eiland hoopt dat de opgebouwde expertise van pas komt om Suriname te helpen en een vruchtbare samenwerking op poten te zetten.

Yamil Lasten, directeur van olileverancier Curoil, zegt dat er alle langere tijd contacten zijn tussen de zijn bedrijf en Staatsolie Maatschappij Suriname. “Samen met het ministerie willen we onze deskundigheid en assets inzetten om met de andere landen scenario’s uit te werken waar we alle vier landen profijt van hebben.”

Het bezoek in mei is bedoeld om de vier landen op één lijn te krijgen. Op Curaçao ziet men grote mogelijkheden voor Suriname, nu in het zogenaamde Guyana-Suriname-bekken grote olie- en gasvelden zijn ontdekt. Het Franse TotalEnergies en het Amerikaanse Apache Corporation vonden onder andere drie oliebronnen die mogelijk 1,4 miljard vaten kunnen opleveren.

In februari maakten beide bedrijven bekend dat bij proefboringen opnieuw een grote olievondst was gedaan voor de kust van Suriname. Dat is volgens de vijfde vondst in twee jaar. In het Guyana-Suriname-bekken zijn verder ExxonMobil en Shell actief. In 2025 zou met de winning van gas en olie worden begonnen.

Nadere details over de reis van de bewindsman zullen in een later stadium bekend worden gemaakt.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box