OPTIMAAL DRINKWATER VOOR INHEEMSE DORPEN REDI DOTI EN CASIPORA
De aanleg van een waterzuiveringsinstallatie in het Inheemse dorp Redi Doti, in het district Para, is eindelijk een feit.
De officiële ingebruikname vond in het weekeinde plaats. De bewoners te Redi Doti hebben jarenlang moeten wachten op dit moment. “Licht en water zijn de twee belangrijke zaken die ontwikkelingen zullen leveren aan de toekomst”, zegt het dorpshoofd van Redi Doti, Marciano Stuger. Van de week wordt ook het dorp Casipora voorzien van schoon en veilig drinkwater.
Bijkans 320 huishouden kunnen worden aangesloten op het waternetwerk van de SWM. Zij worden 1 x 24-uur voorzien van schoon en veilig drinkwater uit hun kraan. Het station is in staat om in 1 uur tijd 13 kubieke meter water te pompen. “Dit betekent dat met de aanwezige capaciteit er genoeg water geleverd kan worden aan de gemeenschappen alhier”, zegt de ad interim minister van Natuurlijke Hulpbronnen (NH), Kenneth Amoksi.
De voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA), Marinus Bee, drukte de dorpsbewoners op het hart om zeer zuinig te zijn met de nieuwe waterzuiveringsinstallatie, zodat de komende generaties ook hiervan gebruik kunnen maken. “Het gaat om dat stukje ownerschip dat moet worden getoond, en zorgdragen dat alles goed verloopt”, zegt Bee.
Om het station draaiende te houden moeten de dorpsbewoners betalen voor het geleverde water. “Zodat we kunnen zorgen dat niet alleen de duurzaamheid van de watervoorziening hier gegarandeerd kan worden, maar ook iets moderner te gaan”, zegt SWM-directeur, Clifton Lienga. Hij pleit ervoor dat de lokale bewoners te werken worden gesteld bij de waterstations die in gebruik worden genomen in het binnenland.
Vicepresident Ronnie Brunswijk is ingenomen met het tempo waarmee gewerkt is aan het realiseren van dit project. “U moet niet luisteren naar degenen die aan de kantlijn staan. We zetten voort”, aldus Brunswijk.
UNITEDNEWS
