VICE-PRESIDENT CRISTINA KIRCHNER VEROORDEELD TOT ZES JAAR GEVANGENISSTRAF WEGENS BESCHULDIGINGEN VAN CORRUPTIE

Argentinië: vice-president Cristina Kirchner veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf wegens beschuldigingen van corruptie Mevrouw Kirchner is bovendien veroordeeld tot een levenslang verbod om een openbaar ambt te bekleden voor een fraudeplan waarbij tijdens haar presidentschap $ 1 miljard werd verduisterd via projecten voor openbare werken.

Een Argentijnse rechtbank heeft op dinsdag 7 december oud-president Cristina Kirchner schuldig bevonden aan corruptie, haar veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf en haar levenslang een openbaar ambt ontzegd, wat haar fervente aanhangers waarschijnlijk woedend zullen maken. De huidige vice-president – de bekendste en meest verdeeldheid zaaiende politicus van Argentinië – werd schuldig bevonden aan frauduleus bestuur over onregelmatige overheidsopdrachten voor werken die werden toegekend tijdens haar presidentschap tussen 2007 en 2015.

Aanklagers hadden een gevangenisstraf van 12 jaar en een levenslange ban van de politiek geëist, wat leidde tot massale protesten in de hoofdstad Buenos Aires, waarbij een man probeerde mevrouw Kirchner neer te schieten in een moordaanslag in september. Het is echter onwaarschijnlijk dat de 69-jarige binnenkort naar de gevangenis zal gaan, aangezien ze immuniteit voor het congres heeft en nog steeds verschillende mogelijkheden heeft om in beroep te gaan.

Argentijnse VP Kirchner beschuldigd van criminele samenzwering, 12 jaar gevangenisstraf geëist Mevrouw Kirchner staat al twee decennia in het centrum van de Argentijnse politiek en trekt liefde en haat in gelijke mate aan. Ze had gezegd dat het proces een politieke heksenjacht was en dat het resultaat een uitgemaakte zaak was. “Natuurlijk komt er een veroordeling”, zei ze maandag in een interview met het Braziliaanse dagblad Folha de Sao Paulo. “Het vonnis zal een sterke politieke impact hebben”, zegt politiek analist Rosendo Fraga van de Universiteit van Buenos Aires. Als ze echter schuldig wordt bevonden, “is de kans dat ze wordt gearresteerd voor de straf onbestaande.” Mevrouw Kirchner werd samen met 12 anderen aangeklaagd wegens vermeende betrokkenheid bij de ongeoorloofde toekenning van overheidsopdrachten voor werken in de zuidelijke provincie Santa Cruz ten gunste van zakenman Lazaro Baez. De onderzochte periode omvat de acht jaar in functie van mevrouw Kirchner en de voorgaande vier jaar toen haar overleden echtgenoot Nestor Kirchner, die in 2010 stierf, president was.

De officier van justitie hekelde wat hij noemde “een systeem van institutionele corruptie” en “waarschijnlijk de grootste corruptieoperatie” in het land, met “systematische onregelmatigheden in 51 aanbestedingen” gedurende 12 jaar.

Acht medeverdachten van mevrouw Kirchner werden schuldig bevonden en veroordeeld tot tussen de drie en zes en een half jaar gevangenisstraf. Drie werden vrijgelaten en van een ander werd de zaak afgewezen. Loopt niet in 2023 Mevrouw Kirchner zei dat de beschuldigingen een leugen waren die was verzonnen door haar politieke vijanden. “Deze rechtbank is een waar vuurpeloton geweest”, zei de doorgewinterde politicus tijdens haar laatste toespraak tot de rechtbank, waarbij ze de aanklagers ervan beschuldigde “zich te hebben ingespannen om mij niet te respecteren en te beledigen”. Als vice-president is mevrouw Kirchner hoofd van de Senaat van het land en geniet ze immuniteit als wetgever. Argentinië houdt algemene verkiezingen in 2023, en sommigen speculeerden dat ze misschien een openbaar ambt zou zoeken terwijl ze in beroep ging tegen de straf. Maar mevrouw Kirchner legde die theorieën dinsdag snel het zwijgen op toen ze aankondigde dat ze geen kandidaat zou zijn voor een politiek ambt bij de algemene verkiezingen van 2023: “Ik zal nergens kandidaat voor zijn, geen senator of wetgever of president van de natie”, schreef ze na de uitspraak op sociale media. De heer Fraga zei dat mogelijke beroepsprocedures zes jaar of langer kunnen duren. Na de uitspraak zullen alle ogen gericht zijn op mogelijke protesten. Toen aanklagers eind augustus aankondigden dat ze een gevangenisstraf van 12 jaar eisten, vonden er dagelijkse massademonstraties plaats buiten het flatgebouw van mevrouw Kirchner in de chique buitenwijk Recoleta. Tijdens een van deze protesten op 1 september duwde een man een revolver in haar gezicht en haalde de trekker over, maar het pistool ging niet af. Vier mensen zijn beschuldigd van betrokkenheid bij de aanslag. 

Cristina Fernández De Kirchner: They Capture A Man Who Tried To Shoot Him – Latin America – International &Amp; More News Headlines

Regio|Argentinië

Facebook Comments Box