TRINIDAD WIL ALLIANTIE MET CARIBISCHE OLIELANDEN SURINAME EN GUYANA SMEDEN

Foto: Trinidadiaanse minister van Energie, Stuart Young

Trinidad and Tobago ziet graag een energiealliantie met Guyana en Suriname. Dit zijn momenteel de landen met de grootste olieproducenten in het Caribisch Gebied.

Zo’n blok zou toonaangevend zijn binnen de Caricom. Volgens de Trinidadiaanse minister van Energie, Stuart Young, zou deze alliantie de energiezekerheid van de regio kunnen hervormen. Hij deed het voorstel maandag op een energieconferentie dat op Trinidad en Tobago wordt gehouden.

Het voorstel van Young houdt in dat de alliantie olie en gas uit Guyana, Venezuela en Suriname naar Trinidad zou kunnen brengen voor verwerking en export. Op Trinidad staat immers een gigantische olieraffinaderij die momenteel onderbenut is. Het eiland heeft ook een grote diepzeehaven die als hub geldt voor de regio.

Young stelt dat een gezamenlijke levering van olie, uit nieuwe ontdekkingen voor de kust van Guyana en Suriname, met de capaciteit van Trinidad en Tobago om die te kunnen verwerken, de regio de kans geeft om een ​​grotere rol te spelen in de wereldwijde energievoorziening.

Ook de Guyanese president, Irfaan Ali, riep het Caribisch gebied op om samen te werken om het gebrek aan kapitaal voor exploitatie van de natuurlijke hulpbronnen op te vangen. “Sommige landen pushen agenda’s voor hernieuwbare energie zonder de impact op producenten, zoals Guyana, te begrijpen”, stelde Ali. Hij noemde de landen die tegengas zouden geven niet. Ali zegt geen anti-hernieuwbaar argument aan te voeren, maar hij wees wel op de mogelijke economische gevolgen en het gebrek aan steun van multilaterale instellingen.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box