BUZA-MINISTER INDIA | ‘HERNIEUWBARE ENERGIE IS ONS COLLECTIEF BELANG’
“Energie, in het bijzonder hernieuwbare energie, is ons collectieve belang”, zei de Indiase minister van Buitenlandse Zaken, Subrahmanyam Jaishankar, vrijdag tijdens de 4de Caricom-Indua meeting in Georgetown, Guyana.
Hij merkte daarbij op dat dertien Caricom landen lid zijn van de door India geïnitieerde International Solar Alliance. Zijn land staat klaar om de Caribische landen via het India Technical and Economic Cooperation (ITEC)-programma bij te staan op het stuk van capaciteitsopbouw in de groene energiesector.
Jaishankar zei tijdens zijn bezoek aan Guyana dat India dit jaar het voorrecht heeft de G-20 voor te zitten en premier Narendra Modi is heel duidelijk dat “we er niet alleen voor onszelf zullen zijn, maar ook voor de landen die dat niet zijn.” Behalve deelname aan de meeting met Caricom zal Jaishankar ook bilaterale ontmoeting hebben met zijn Guyanese collega en vervolgens afreizen Panama, Colombia en de Dominicaanse Republiek.
Tijdens de vierde ministeriële bijeenkomst India-CARICOM die zaterdag in Guyana werd gehouden, benadrukte hij de noodzaak van “collectieve belangen” op het gebied van hernieuwbare energie te midden van klimaatverandering. De minister van Buitenlandse Zaken erkende echter dat er weinig belangstelling is voor programma’s, uitwisselingen en beurzen. “Mijn suggestie die ik zou willen dat u overweegt, is dat we, in plaats van u uit te nodigen om deel te nemen aan een algemene cursus, die we wereldwijd voor iedereen doen, daadwerkelijk domeinen of gebied specifieke gebieden kunnen nemen die van specifiek belang zijn voor de CARICOM. En we zijn bereid om programma’s op elk gebied aan te passen, die alleen volledig zijn toegewijd aan de vereisten van CARICOM-functionarissen of gebruikers, al naargelang het geval,” zei Jaishankar.
De Indiase bewindsman had vrijdag ook afzonderlijke bilaterale ontmoetingen met collega’s uit Trinidad en Tobago, Suriname, St. Kitts en Nevis, St. Vincent en de Grenadines, Grenada en Barbados. Tijdens de bilaterale bijeenkomsten ging de minister in op onder meer het uitbreiden van samenwerking, handel, klimaatverandering, digitale transformatie, gezondheidsdomeinen, landbouw en de International Solar Alliance (ISA). “Dit is echt een tijd waarin we echt naar mondiale problemen en onze eigen problemen moeten kijken en kijken hoe we samen een oplossing kunnen vinden”, zei hij.
UNITEDNEWS|REGIO
