ACADEMIE MOET KWALITATIEF BETERE POLITIEAGENTEN AFLEVEREN

De Politieacademie van Suriname is toe aan een grondige evaluatie.

De standaarden moeten aangepast worden om kwalitatief betere wetsdienaren af te leveren die berekend zijn voor hun taak. Dit stelt minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie. Hij zegt dat er binnenkort overgegaan wordt tot herstructurering van de opleidingen. 

“Omdat een organisatie zonder opleiding van personeel, zonder goed getraind personeel niet zal gedijen. Dus we gaan kijken naar de Politieacademie om die te herstructureren”, zegt Amoksi.

Tegelijkertijd zal ook de werkomgeving van de politieambtenaren geriefelijker gemaakt moeten worden. Dit zal moeten bijdragen aan gemotiveerdere wetsdienaren die op een correcte wijze omgaat met burgers. “Je moet eigenlijk in een geriefelijke omgeving kunnen werken.

Als je bezweet van de straat komt, zou jij je moeten kunnen opfrissen.

Dus die faciliteiten moeten gecreëerd worden, omdat we niet alleen moeten kijken naar de productie die de politie levert, maar ook naar de secundaire zaken: goeie huisvesting, goed vervoer en dat soort dingen. Daarnaast ook vlotte bevorderingsprocedures, zodat mensen niet achter raken in hun carrièregang. Dat gebeurt nu wel”, zegt de minister. Hij hoopt dat met de aankomende maatregelen de dienstverlening naar de samenleving beter en vriendelijker zal zijn.

Het imago van de politie is de afgelopen tijd behoorlijk geschaad vanwege ontoelaatbare handelingen van wetsdienaren. Volgens de minister is dit te wijten aan verzwakking van de instituten en uitgebleven investeringen om de politieorganisatie op topniveau te houden. “De afgelopen jaren zou ik bijna kunnen stellen dat de politie niet die aandacht heeft gehad die het zou moeten krijgen”, aldus de minister.

UNITEDNEWS

 

Facebook Comments Box