ALBA STEUNT VENEZUELA TEGEN BUITENLANDSE ‘AGRESSIE’

In een verklaring veroordelen de landen die zijn aangesloten bij de Bolivariaanse Alliantie van Volkeren van Onze Amerika’s (Alba) de verregaande bemoeienis van andere landen en organisaties in de interne politieke aangelegenheden van Venezuela. Tijdens de 15de Alba-top afgelopen maandag in Caracas, Venezuela, is ook herdacht dat vijf jaar geleden toenmalig president van Venezuela, Hugo Chavez, is overleden. Hij en toenmalig president van Cuba, Fidel Castro zijn de oprichters van Alba. Minister van Buitenlandse Zaken, Yildiz Pollack-Beighle heeft Suriname tijdens de conferentie in Caracas vertegenwoordigd.

De Alba-landen hebben zich unaniem uitgesproken tegen een eventuele militaire interventie in Venezuela om de heersende politieke crisis te beëindigen. President Raul Castro van Cuba stelde dat de dreiging tegen Venezuela ook een bedreiging inhoudt tegen de vrede in de regio. Hij voerde aan dat zijn land vierkant staat achter de ‘Bolivariaanse revolutie van de publiek-militaire beweging’ onder leiding van de Venezolaanse president Nicolas Maduro. Castro stelde verder dat sinds Chavez in 1999 aan de macht kwam de VS er alles aan doet om Venezuela die beschikt over enorme natuurlijk hulpbronnen te onderdrukken. De Cubaanse leider voerde aan dat het Venezolaanse volk in staat is haar problemen zelf op te lossen.

President Evo Morales van Bolivia riep op tot versterking van de eenheid en haalde uit naar de landen die samenspannen met de VS tegen Venezuela. Ook andere leiders zoals de president van Nicaragua, Daniel Ortega en premier Roosevelt Skerrit van Dominica uitten zich in soortgelijke bewoordingen. Ze zijn van oordeel dat Venezuela zonder politieke druk of andersoortige interventie van buitenaf in de gelegenheid gesteeld moet worden zelf zijn interne politieke problemen op te lossen. In mei worden in Venezuela vervroegde presidentsverkiezingen gehouden. President Maduro heeft zich weer verkiesbaar gesteld.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box