BEWONERS APETINA ONDERVINDEN PROBLEMEN MET NIEUWE TELESUR COMMUNICATIE INFRASTRUCTUUR

Luchtfoto| Dorp Apetina Sipaliwini

Bewoners van het inheems dorp Apetina in het Boven Suriname gebied zijn boos over de slechte communicatie die volgens hun wordt veroorzaakt door de nieuwe telecommunicatie infrastructuur die het telecommunicatiebedrijf Telesur heeft geplaats.

In hun beklag stellen zij dat hun telefoontoestellen niet te gebruiken zijn, wat voorheen wel het geval is geweest voordat de oude masten werden verwijderd. Ook het aanschaffen van nieuwe telefoontoestellen lijkt niet te helpen. Volgens hen werken de nieuwe toestellen wel in andere gebieden waar Telesur ook  nieuwe masten heeft geplaatst. Zelf het aanschaffen van een nieuwe sim-kaart zou het probleemn niet hebben opgelost.

Telesur heeft inderdaad haar verouderde telecommunicatie infrastructuur in de gebieden, Lawa, Anapaike, Apetina, Palumeu en Tepu vervangen. De bewoners van Apetina zeggen daar blij mee te zijn maar blijkt nu dat zij meer dan voorheen last hebben van de nieuwe masten. Volgens de bewoners zijn zij nodeloos in de kosten gejaagd door het bedrijf. Zij hebben hun misnoegen ook in een brief kenbaar gemaakt aan het assembleelid Carl Breeveld van DOE. Die zou ook een gesprek hebben gehad hierover met Telesur, die het probleem heeft onderkend.

Bij de helpdesk van Telesur is een gemeenschappelijke brief gedeponeerd waarin het probleem wordt aangekaard. Daarin wordt ook aangegeven dat belangrijke publieke diensten en personen als de politie, de arts en leerkrachten niet bereikt kunnen worden in gevallen waar dat nodig is.

Waarnemend corporated communicatie manager Frans Eersteling zegt dat Telesur ook de klachten heeft moeten aanhoren en begrip heeft voor de situatie waarin de mensen in het gebied verkeren.  Echter is er met de nieuwe infrastructuur niets aan de hand. Het zou liggen aan de verouderde telefoontoestellen die in die gebieden nogal veel gebruikt worden en waarvoor de oude infrastructuur wel op voor was berekend. Volgens hem is het onmogelijk dat de nieuwe moderne  toestellen niet werken op de nieuwe infrastructruur en de masten. “Het is net een oude wagen die nog met bijvoorbeeld een carburator werkt, terwijl de technologie nu veel verder is”, zegt Eersteling.

Telesur zal rond 15 september een bezoek brengen naar het gebied, in het bijzonder Apetina om zich te orienteren. Eersteling zegt dat het bedrijf de mensen zelf wil tegemoet komen met nieuwe moderne telefoontoestellen, die Telesur goedkoop heeft ingekocht en die gratis zal verstrekken aan wie daarvoor in aanmerking komt.

Die zijn wel geschikt en berekend voor de nieuwe apparatuur.  Zij die daarvoor in aanmerking komen krijgen ook een nieuwe sim-kaart met behoud van hun oude telefoonnummer. “ We weten echter wel precies om welke en hoeveel mensen het gaat met een Telesur nummer”, zegt Eersteling.

UNITEDNEWS|WILFRED LEEUWIN

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments Box