BLOK: “KWIJTSCHELDING SCHULDEN SURINAME NU NIET AAN DE ORDE”

Het kwijtschelden van schulden aan Suriname is nu niet aan de orde voor Nederland. De regering van het voormalig moederland denkt op dit moment niet daaraan.

Volgens minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken is de Surinaamse schuldenlast een aangelegenheid van Suriname in samenwerking met het Internationaal Monetair Fonds (IMF). “Daar is Nederland geen partij”, zegt Blok.

De enige steun die Nederland momenteel aan Suriname kan geven op dit stuk is volgens Blok het verlenen van technische bijstand. “Uit openbare bronnen blijkt dat het gaat om zo’n 140% van het Nationaal Product op dit moment. Dat is aan een diversiteit aan internationale schuldeisers. Het is nu dus ook aan gesprekken met het IMF en met die schuldeisers om die schuld houdbaar te maken”, zegt minister Blok.

Hij reageerde op vragen van leden van de Tweede Kamer, het Nederlands parlement, die wilden weten als Nederland bereid is kwijtschelding van schuld te geven aan Suriname, zodat de economie weer op gang kan komen.

Blok verwees details hierover naar zijn ambtgenoot op Financiën, maar laat wel duidelijk weten dat de Surinaamse schuldpositie geen Nederlandse zaak is. “Dat ligt natuurlijk op tafel tussen Suriname en de schuldeisers en het IMF”, legt Blok uit. “De Nederlandse regering is bereid via technische assistentie daaraan bij te dragen en dat wij natuurlijk van harte willen bevorderen dat het ook lukt om de noodzakelijke hervormingen te realiseren. Maar het zou uiteindelijk in Suriname moeten gebeuren”, aldus Blok.

UNITEDNEWS

 

Facebook Comments Box