BOUTERSE DRAAGT EERDER OVER AAN SANTOKHI

President Desi Bouterse (NDP) en aankomend president Chandrikapersad Santokhi (VHP) hebben afgesproken dat er eerder een wisseling van de wacht komt.

Bouterse is bereid om zeker een maand eerder afstand te doen van het presidentschap, zodat de nieuwe regering aan de slag kan gaan om de problemen van het land ter hand te nemen. Het streven is om rond medio juli de beëdiging en installatie van de nieuwe president te voltooien. De ‘nieuwe’ Nationale Assemblee (DNA) zal maandag reeds in functie zijn. Daar zal de nieuwe coalitie bestaan uit de VHP, ABOP, NPS en PL. De NDP en BEP worden naar de oppositiebanken verwezen.

Volgens Santokhi is er een zeer grote financiële chaos die opgeruimd moet worden. Tegelijkertijd kloppen lokale en internationale schuldeisers aan en dreigt Suriname een slechte internationale rating te krijgen als wanbetaler. Vandaar dat de nieuwe coalitie gauw wil overnemen om orde op zaken te stellen. In aanloop naar de overdracht is de coalitie alvast aan de slag gegaan om een speciaal team samen te stellen dat in dialoog treedt met de financiële deskundigen van de zittende regering. “Het land zit in een situatie van deadlines. Deadlines met betrekking tot terugbetalingen van rente en aflossingen. Die moeten allemaal plaatsvinden in deze transitieperiode, waarbij er goed overleg is om na te gaan hoe we dit vraagstuk moeten oplossen. Daarvoor is er een coalitie financieel team samengesteld dat naar het vraagstuk kijkt, overleg voert met de bancaire sector, met de governor, maar ook met de minister van Financiën om te kijken hoe we dit vraagstuk moeten oplossen”, legt Santokhi uit.

De eindverantwoordelijkheid voor de financiële verplichtingen ligt volgens Santokhi tot en met medio juli nog altijd bij de zittende regering.

De informatie over de status van de financiële staatshuishouding komt bij mondjesmaat los.

UNITEDNEWS

Facebook Comments Box