BOUTERSE INFORMEERT INTERNATIONALE ORGANISATIES OVER CONSTITUTIONELE CRISIS
(Foto: Facebook, canciller Delcy Rodríguez)
Unasur stuurt speciale delegatie om zich te oriënteren.
President Desi Bouterse heeft maandag de internationale organisaties, vertegenwoordigers van landen en andere diplomatieke relaties ontvangen om hen te informeren over wat hij noemt “een constitutionele crisis is het land’. De gesprekken hebben plaatsgevonden in het perscentrum van het kabinet van de president. De Unie van Zuid-Amerikaanse Staten (Unasur) waar Suriname ook lid van is heeft een speciale delegatie afgevaardigd naar Suriname in de persoon van secretaris generaal Ernesto Samper.
Samper heeft gisteren samen met de Venezolaanse minister van Buitenlandse Zaken, Delcy Rodríguez, gesproken met Bouterse. Daar heeft Samper aangegeven dat het Zuid-Amerikaans blok behoorlijk bezorgd is over wat zich in Suriname afspeelt.
In een officiële verklaring laat Unasur weten bezorgd te zijn over de politieke, economische en sociale ontwikkelingen in Suriname.
Het blok zegt al haar steun te zullen geven aan acties van de democratische gekozen regering Bouterse, in deze kwestie. Unasur zal nauwgezet de situatie monitoren.
Vanuit het kabinet van de president wordt officieel gezegd dat de gesprekken tussen het staatshoofd en de internationale organisaties en landen, te maken heeft met het ontstane constitutionele vraagstuk, als gevolg van de krijgsraad in het 8 december strafproces. De vertegenwoordigers van de landen en organisaties hebben tegenover president Bouterse de hoop uitgesproken dat Suriname een oplossing vindt voor het ontstane vraagstuk, binnen wet en recht, om zo de rust in het land te laten wederkeren.
In een perscommuniqué zegt het Kabinet van de president dat vertegenwoordigers van diplomatieke missies en internationale organisaties zijn geïnformeerd over de recente ontwikkelingen over het “ontstane constitutioneel vraagstuk voortvloeiende uit de recente uitspraak van de Krijgsraad in het 8 Decemberstrafproces.” Volgens het kabinet hebben de vertegenwoordigers de hoop uitgesproken dat Suriname een oplossing voor het ontstane vraagstuk binnen wet en recht vindt om de rust in het land te garanderen.

UNITEDNEWS | WILFRED LEEUWIN